Yeni VW atak modeli – Araba Haberleri

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Passat'ın dünya çapında 34 milyonun üzerinde satışa ulaştığını ve küresel pazarda en çok satan üç Volkswagen modelinden biri olduğunu belirten VW Türkiye Genel Müdürü Gino Bottaro, Yeni Passat'ın Volkswagen Grubu'nun gücünü premium segmente başarıyla aktardığını söyledi. Segment segmenti Volkswagen markasına dönüştü. . ayrıca Bottaro; Son iki yılda 4 kat büyüttüğümüz D/SW segmentini yeni Passat ile de genişletmeye devam edeceğiz” dedi. Bottarı, bu yıl sonuna kadar 5 bini Passat, geri kalanı ise Tiguan, Golf, Polo ile yenilenen T-Roc ve T-Cross arasında 15 bin olmak üzere 70 bin civarında araç satmayı hedeflediklerini söyledi. . Haziran ayından itibaren ilk elektrikli Volkswagen modelleri Türkiye'de hizmete girecek. ID 2. Passat sedanın yerini alacak ID 3, ID 5 ve ID7 modelleri ithal edilmeye başlanacak. Bu modellerin neredeyse tamamı %10 özel tüketim vergisi bandına girecek düşük güçlü motorlarla donatılacak ve bu da iddialı satış rakamlarına işaret ediyor. 2024 yılına kadar 4 farklı elektrikli araç ve 7 bin elektrikli otomobil satma hedefiyle Türkiye elektrikli araç pazarını başlatan VW, 2025 yılında ID'yi piyasaya sürecek. 2 ve ID. 2X modellerinin de etkisiyle 20 binin üzerinde satış yapmayı hedefliyor. Markanın Türkiye'den büyük umutlar beslediği yepyeni TYRON modeli yılın sound'unda yer alacak. Yeni Tyron modelinde Türkiye pazarı 2. veya 3. büyük pazar olarak konumlanacak.

Evrimli Tiguan'da

Volkswagen, Tiguan modelinin üçüncü neslini küresel iyileştirmelerle yeniledi: turboşarjlı benzinli motor (eTSI), 48 Volt hafif hibrit sistemin entegre edildiği IQ. LIGHT HD Matrix farlar, sınıfında ilk kez sunulan DCC Pro çift valfli adaptif süspansiyon sistemi, dijital gösterge paneli ve masaj özellikli ergoActive koltuklar Yeni Tiguan'ın dikkat çeken özellikleri arasında yer alıyor. Aerodinamik ve ileri itiş sistemlerindeki önemli iyileştirmeler sayesinde Yeni Tiguan, orta sınıftaki en verimli SUV modellerinden biri. Yeni Tiguan'ın aerodinamik tasarımı sayesinde hava sürtünme katsayısı 0,33'ten 0,28'e düşürülerek verimlilik artıyor. Yeni Tiguan, eTSI teknolojisiyle her zamankinden daha verimli… Golf ve Yeni Passat'tan sonra Yeni Tiguan'da da 48 Volt hafif hibrit sistem (eTSI) karşımıza çıkıyor ve 1,5 litrelik motor 150 HP güç üretiyor. eTSI teknolojisi sayesinde kinetik enerji elektrik enerjisine dönüştürülüyor ve ön yolcu koltuğunun altında bulunan lityum iyon pil şarj ediliyor. Güç aktarma organının kalbini oluşturan 1.5 eTSI EVO2 motor, Gelişmiş Aktif Bisiklet Yönetimi (ACTplus) ile donatılmıştır. ACTplus ile motorun çalışma ihtiyaçlarına bağlı olarak dört silindirden ikisi mümkün olduğunca sık kapatılır. Birinci nesil 1.5 TSI ACT ile karşılaştırıldığında, açma ve kapama süreleri ve silindir sarsıntısı mükemmelliği sağlayacak şekilde iyileştirildi.

Güvenilir yol arkadaşı Passat

Hem üst sınıf bir resmi araç hem de çok yönlü bir aile aracı: Yeni Passat birçok farklı ihtiyaç ve beklentiyi aynı anda karşılıyor. Büyütülmüş boyutları, en kaliteli iç malzemeleri ve üzerine inşa edildiği yenilikçi MQB Evo platformuyla, bir üst sınıfın gereksinimlerini karşılayabilecek ve kendi segmentinin sınırlarını aşabilecek bir yapı ortaya koyuyor. Yeni Passat önceki nesle göre 144 mm daha uzun olup toplam uzunluğu 4.917 mm'ye ulaşıyor. Bu nedenle kendisini şimdiye kadarki en muhteşem Passat olarak sunuyor. Günümüz şartlarında bile cömert bir iç hacme sahip olan önceki nesle kıyasla, arkada 50 mm daha fazla diz mesafesi sunuyor. Ayrıca önceki nesle göre 40 litre artırılarak 690 litreye çıkarılan geniş bagaj hacmi, arka koltuklar katlandığında 1.920 litreye ulaşabiliyor. Yeni aerodinamik tasarım ve tüm detaylar düşünülerek sıfırdan oluşturulan MQB Evo platformunun avantajları sayesinde Yeni Passat'ın hava sürtünme katsayısı 0,31'den 0,25'e düşüyor. Hava direncindeki bu kadar büyük iyileşme sonucunda bir önceki nesle göre çok daha sessiz, konforlu ve ekonomik bir sürüş sağlanıyor. Aracın yüksek verimli ve mild hibrit teknolojisine sahip eTSI teknolojisi sayesinde kinetik enerji elektrik enerjisine dönüştürülüyor. Güç aktarma organının kalbini oluşturan 1,5 litrelik TSI evo2 motor, Gelişmiş Aktif Bisiklet Yönetimi (ACTplus) ile donatılmıştır. ACTplus, motorun çalışma ihtiyaçlarına göre dört silindirden ikisini mümkün olduğunca sık kapatıyor. Birinci nesil 1.5 TSI evo ACT ile karşılaştırıldığında silindir açma ve kapama süreleri ve çalışma titreşimleri mükemmelliği sağlayacak şekilde iyileştirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir