Stellantis hidrojen araçlarını Avrupa'da yollara çıkarıyor

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Grup, en çok satan hafif ticari araç markası Fiat Professional ile İtalya pazarında lider iken, elektrikli B segmentinde Fransız elektrikli araç pazarında Peugeot markası ve Peugeot e-208 ile lider konumdadır. Peugeot Partner/Rifter, 2024 yılının ilk ayında %9,7 pazar payı elde ederek İspanya enerji pazarının tamamında en çok satan model oldu.

Pazar payı artıyor

İngiltere tam elektrikli araç pazarında yüzde 33'ün üzerinde payla lider olan Stellantis, enerji pazarının tamamında da kendisini güçlendirerek yüzde 27,17'lik pazar payına ulaşarak 2'nci sıraya yerleşti. Opel/Vauxhall da benzer sonuçlar elde etti. Geçtiğimiz yıla göre pazar payını 1 puan artırarak %9,85'e çıkaran Opel/Vauxhall, İngiltere'nin en çok satan üçüncü hafif ticari araç üreticisi oldu. Stellantis, Almanya'da özellikle hafif ticari araç pazarında Citroën, Fiat Professional, Peugeot ve Opel markalarıyla başarılı bir performans sergiledi. Stellantis Pro One yaklaşık %58 artışla ciddi bir satış ivmesi yakalayarak pazar payını artırdı.

Hidrojenli araçların taşınmasında lider

Yıla mükemmel bir başlangıç ​​yapan Stellantis, Peugeot e-Expert Hidrojen filosunu önümüzdeki aylarda hidrojenli araçların taşımacılığında Avrupa lideri olan Fransız şirketi Hysetco'ya teslim edecek. Hidrojenli araçlar Hysetco paketi kapsamında profesyonellerin kullanımına sunulacak. Bu anlaşmaya; Yardım, bakım ve onarım, sigorta, yedek araçlar, idari formaliteler, eğitim gibi ilgili tüm hizmetler de kapsanacaktır. Ayrıca bu araçlar, yolcu taşımacılığı (taksiler ve tekerlekli sandalyeye uygun servisler gibi), lojistik veya diğer profesyonel kullanımlar (ticari araçlar gibi) için özel olarak tasarlanacaktır. Dolayısıyla bu tür kullanımlara yönelik en kapsamlı hidrojenli hafif ticari araç filosu mevcut olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir