Yeni Renault Captur'un dünya lansmanı – OTOMOTİV

Yeni Renault Captur, Renault tarafından dijital lansmanla dünyaya tanıtıldı. 10 yıl önce yollara çıkan ve 90 ülkede iki milyonun üzerinde satış rakamına ulaşan Renault Captur, SUV sınıfının en öne çıkan temsilcileri arasında yer alıyor.

MAİS A.Ş. Genel Müdür Dr. Berk Çağdaş, “Yaklaşık 10 yıl önce dünyaya sunulduğu ilk günden bu yana B segmentinin ve özellikle SUV sınıfının en önemli temsilcilerinden biri olan Renault Captur, görünümü ve tam donanımlı donanımıyla sokaklara çıkıyor. yeni. Yeni Renault Captur, tam hibrit dahil beş farklı motorla sunuluyor. OYAK'ın vizyonu ve desteğiyle Türkiye'de başlattığımız elektrifikasyon devrimi ve SUV sınıfındaki yeni atılımımız Yeni Renault Captur ile devam edecek. “Global lansmanın ardından Yeni Renault Captur’u bu yılın üçüncü çeyreğinde tam hibrit E-Tech ve içten yanmalı versiyonlarıyla kullanıcılarımızla buluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

Kompakt dış boyutları ve ferah iç mekanları sayesinde hem şehir içi hem de şehir dışı kullanım ihtiyaçlarına eşit derecede uyumlu modüler bir yapıya sahiptir.

Yeni Renault Captur çok yönlülük, iki renkli gövde ve geniş iç mekan özelliklerini koruyor; Bu özellikleri yeni yüksek teknoloji ekipmanlarıyla bütünleştiriyor. Yeni Esprit Alpine donanım seviyesiyle iç ve dış tasarımında daha zarif ve sportif bir karakter ortaya çıkaran Yeni Renault Captur'un iç mekanını yeni döşemeler ve yeni ekranlar süslüyor. Yeni elektronik mimari, tahmine dayalı hibrit sürüş işlevine sahip Aktif Sürüş Asistanı ve 2. seviye otonom sürüş işlevselliği de dahil olmak üzere en yeni sürüş yardımcılarıyla güvenliği yeni seviyelere taşıyor.

Yeni Renault Captur, satılacağı pazara bağlı olarak 145 HP E-Tech tam hibrit versiyonu da dahil olmak üzere beş motorla satışa sunulacak. Şasi ve hidrolik direksiyon, daha fazla sürüş keyfi ve daha dinamik sürüş için yeniden tasarlanırken, versiyona bağlı olarak sunulan Extended Grip sistemi, her türlü sürüş koşulunda yol tutuşunu optimize ediyor.

Dış tasarım: daha dinamik bir görünüm

Yeni Rafale Gri renginde ve Esprit Alpine donanım seviyesinde sunulan Yeni Renault Captur, premium tarzıyla daha atletik bir görünüm ortaya koyuyor. Ön cephesi sayısız yansımanın yarattığı ışık oyunuyla dikkat çekiyor; Yeni ışık imzası, 14 olası konfigürasyon sunan iki tonlu kaporta ve aerodinamiği geliştiren, motor ve fren soğutmasını sağlayan hava girişleri, modele estetik bir görünüm kazandırıyor. Yeni Renault Captur'un dış görünümü, donanım seviyesine göre sunulan üç farklı seçenekle daha da çarpıcı hale geliyor.

Yeni Renault Captur için 6 farklı gövde rengi içeren opsiyonel iki tonlu görünüm de mevcut. İsteğe bağlı Dış Renk paketi kişiselleştirmeyi daha da ileri taşıyor; Ön ve arka tampon kaplaması, yan çıtalar ve dış aynalar için renk seçenekleri içerir. Yan aydınlatma, basamaklar, çeki demiri, bisiklet taşıyıcısı ve arkadan aydınlatmalı kapı eşikleri dahil çok çeşitli dış aksesuarlar satıcınızdan sipariş edilebilir veya satış sonrası olarak temin edilebilir.

İç tasarım: daha keyifli bir sürüş ve daha iyi bir deneyim

Yeni Renault Captur'un dış taraftaki yüksek sınıf tasarımı, iç kısmına da yansıyor. Modelin iç mekanı, OpenR Link bilgi-eğlence sistemi ve 10,25 inçe kadar çıkan yeni ekranlarla daha modern bir görünüme kavuşuyor. Tüm donanım seviyelerinde yeni döşemeler kalite algısını artırıyor. Yeni Esprit Alpine donanım seviyesi, birçok sportif tasarım detayıyla kullanıcıları özel bir sürüş deneyimine davet ediyor. B segmentinde dünyada bir ilk olan Android Automotive 12 sistemi ile günümüzün en gelişmiş araç içi teknolojisini sunuyor.

Yeni Renault Captur'da MULTI-SENSE ayarlarına erişim, merkezi dokunmatik ekran veya direksiyon simidi düğmesi aracılığıyla sağlanıyor. Dört görünüm, dijital gösterge paneli için beş widget, hız göstergesi ekranı için 8 renk ve kapı panellerindeki LED ortam aydınlatma şeritleri için 48 renk arasından seçim yapabilirsiniz.

Kabin, toplam 24,7 litre saklama alanıyla gelişmiş özellikler sunuyor. 221 mm'lik arka koltuk diz mesafesi ve kayar arka koltuk özelliğinin sağladığı 616 litre (536 dm3 VDA) bagaj hacmi, sınıfının en iyi değerini sunuyor. Ayrıca arka koltuk sırasının tamamen ileri itilmesi, 132 litrelik (114 dm3 VDA) ilave bagaj hacmi oluşturur.

Çok enerjili motor türleri

Yeni Renault Captur, modern ve verimli tahrik sistemleri sayesinde şehirde, otoyolda veya şehirlerarası yollarda keyifli bir sürüş deneyimi sunuyor. 145 HP gücündeki E-Tech tam hibrit motor, yakıt verimliliği ve 105 g/km CO2 emisyonu açısından en yüksek standartları karşılıyor. Ayrıca şehir içinde şarj etme stresi olmadan, tamamen elektrikli bir otomobil gibi sessiz bir sürüş deneyimi sunuyor. Ayrıca tamamen hibrit tahrik sistemleri ve isteğe bağlı olarak yalnızca 18 inç tekerleklerle sunulan Extended Grip sayesinde kavrama her türlü yol koşulunda optimize edilebilir.

MULTI-SENSE ve Extended Grip ile farklı sürüş modları

MULTISENSE'e merkezi ekrandan erişilebilir; Dört sürüş modu içerir: ECO, SPORT, COMFORT ve MYSENSE. İç aydınlatmanın ve ekranın rengi, direksiyon sertliği ve motor tepkisi de dahil olmak üzere sürüş karakterinin yanı sıra her mod için değişir.

Güvenlik ve sürüş yardımları: geliştirilmiş aktif ve pasif güvenlik seviyesi

Yeni Renault Captur, ileri teknolojileriyle pasif ve aktif güvenlik açısından fark yaratıyor. Üç kategoriye ayrılmış 28 yeni nesil sürüş asistanını (ADAS) içerir: güvenlik, sürüş ve park etme. Ayrıca Güvenlik Koçu daha dikkatli sürüş için kişiselleştirilmiş tavsiyeler sağlar.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir