Yeni Bentley modelleri İstanbul'dan başlıyor

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Bentley Motors, İngiltere Crewe'deki Bentley fabrikasında el işçiliğiyle üretilen ve yalnızca Bentley İstanbul üzerinden sipariş edilebilen 3 modelle sınırlı koleksiyonunu tanıttı. Özel seride Continental GT Azure V8, Flying Spur Azure V8 ve Bentayga Azure V8 modelleri yer alıyor. Bentley Mulliner İstanbul Skyline Koleksiyonu olarak adlandırılan sınırlı sayıdaki özel seri, Türkiye'nin tarihi şehri İstanbul'un zengin kültürel mirasına, dünyaca ünlü anıtlarına ve baş döndürücü güzellikteki sanatsal yönüne dikkat çekiyor. Bentley Mulliner özel sipariş departmanının ustaları Bentley İstanbul ekibi ile yakın işbirliği içinde çalışan; İstanbul Siluet Koleksiyonu için hem Karadeniz'i Marmara Denizi'ne bağlayan Boğaz'ın zengin mavi ve turkuaz tonlarından, hem de sulara yansıyan berrak gökyüzünden ilham alarak yükseltilmiş bir renk konsepti belirledi.

özel tasarımlar

Dış tasarımda çarpıcı Safir Siyah gövde rengi, kapı eteklerindeki Silhouette İstanbul işlemelerine mükemmel bir fon oluştururken, karbon yan eteklerdeki turkuaz mavisi şerit ise sportifliğin altını çiziyor. Renk teması her aracın içinde de devam ediyor. Örneğin Kız Kulesi, Galata Kulesi ve ünlü Boğaz köprülerinin yer aldığı “İstanbul Silueti”, koltuk başlıklarında ve sırt minderlerinde turkuaz mavisi rengiyle işleniyor. Tüm bu detaylar, ünlü Sultanahmet Camii'nin açık mavi desenli çinilerinden esinlenerek lacivert ve siyah deri ile kaplanmıştır. Ön konsolda ve bilgi-eğlence alanında kullanılan lacivert cilalı ahşap ve mücevher benzeri doğal taş kaplamalar, “İstanbul Siluet Koleksiyonu”nu oluşturmaktadır. Daha da çeşitlenen modeller Özel tasarım anahtar kutusu da koleksiyondaki araçların ayrıcalıklı konumunu güçlendiriyor.

Sahiplerine teslim edilecek

Bentley İstanbul Genel Müdürü Kerem Güven, değerlendirmesinde şunları söyledi: “Otomotiv sektöründe tüketici beklentilerini ve hedef kitleyi daha iyi anlayıp analiz etmek ve buna göre ürünler geliştirmek son derece önemli. Lüks otomobil üreticileri bu sorunu en üst düzeyde ele alıyor. Tüketicilerin ortak özellikleri çoğunlukla prestij, konfor ve kişiselleştirme… Bentley bu hedefi en iyi şekilde gerçekleştiren markalardan biri. Özellikle son yıllarda İstanbul'da büyüyüp gelişen marka, bir şekilde İstanbul'daki müşterilerine verdiği önemi de gösteriyor.

Doğuş markasının uzun vadeli iş ortağı Bentley İstanbul, “Tarihi, sanatı ve modernliği harmanlayan ve İstanbul şehrini en iyi yansıtan bu özel koleksiyon, bu açıdan gerçekten özel” dedi. Otomotiv tarafından temsil edilmektedir ve merkezi Maslak'taki Doğuş Center'da bulunmaktadır. Ayrıca Galaport'ta bir pop-up mağazası var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir