Volvo Cars hızlı şarjı geliştirmek için işbirliği yapıyor

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Volvo Cars, Breathe tarafından geliştirilen yazılımı akü yönetim platformuna entegre ederek şarj teknolojisinin performansını artırmayı, böylece daha hızlı şarj süreleri elde etmeyi ve daha iyi bir sürüş ve şarj deneyimi sağlamayı hedefliyor. Volvo Cars, yeni nesil tamamen elektrikli otomobillerinde kullanmayı planladığı bu teknolojiyle, akülerin şarj edilmesi için gereken süreyi %10'dan %80'e ve %30'a* kadar iyileştirmeyi hedefliyor.

Üstelik bu iyileşmenin pilin sağlığını etkilememesi ve tüm ömrü boyunca sürmesi bekleniyor. Breathe ile yapılan bu işbirliği, Volvo Cars'ın risk sermayesi şirketi Volvo Cars Teknoloji Fonu aracılığıyla yaptığı son yatırımı temsil ediyor. Bu yatırım aynı zamanda Volvo'nun birinci sınıf elektrikli otomobillerin geliştirilmesine öncülük etme ve 2030 yılına kadar yalnızca tamamen elektrikli otomobiller üreten bir şirket olma hedefini de yansıtıyor.

iş ortaklığı

Breathe, daha hızlı, daha iyi ve daha sürdürülebilir elektrifikasyona katkıda bulunmak için pil yönetimi yazılımı geliştiriyor. Londra merkezli bir start-up olarak faaliyet gösteren şirket, tıpkı Volvo Cars gibi elektrikli mobiliteye geçişi hızlandırmayı ve keyifli sürüş deneyimini artırmayı hedefliyor. Volvo Cars Teknoloji Fonu CEO'su Ann-Sofie Ekberg şunları söyledi: “Breate'e yapılan bu yatırım ve ticari ortaklığımız, elektrikli sürücülerin çokça konuştuğu bir soruyu yanıtlamamıza yardımcı olacak.

“Bu işbirliği sayesinde şarj performansını daha da rekabetçi hale getireceğiz, sürücülerin şarj sürelerini kısaltacağız, böylece elektrikli mobiliteye geçişi hızlandıracağız ve elektrikli arabaları giderek daha fazla insanın kullanımına sunmaya devam edeceğiz”. Dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir