Tesla Almanya'da 400 kişiyi işten çıkaracak

Tesla'nın açıklamasında, elektrikli otomobillere yönelik küresel talebin şu anda zayıflamasının Tesla için de zorluklarla karşı karşıya olduğu belirtildi.

Açıklamada, Tesla'nın Avrupa'daki ilk fabrikasında 400 kişinin işten çıkarılmasının beklendiği ve bunun zorunlu işten çıkarmalar yerine gönüllü bir program aracılığıyla yapılacağı belirtildi.

Açıklamada ayrıca Almanya'daki Giga Fabrikası iş konseyi ile gönüllü işten çıkarmalara ilişkin görüşmelerin yapılacağı bilgisi de yer aldı.

Tesla'nın Gruenheide tesisinde 12.000'den fazla kişi çalışıyor. Geçen hafta fabrikanın yaklaşık 300 geçici işçiyi işten çıkaracağı açıklanmıştı.

Elon Musk'un sahibi olduğu Tesla, bu ay küresel iş gücünü yaklaşık %10 oranında azaltacağını duyurdu.

TESLA SATIŞLARI 2020'DEN SONRA İLK KEZ İLK ÇEYREKTE DÜŞTÜ

Tesla'nın nisan ayında açıkladığı 2024 yılının ilk 3 ayına ait araç üretim ve teslimat verilerine göre, şirketin otomobil teslimatları ilk çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre %8,5 düştü ve o tarihten bu yana ilk kez yıllık bazda düşüş gösterdi. Daha sonra. 2020.

Tesla'nın bu yılın ilk çeyreğinde teslim ettiği araç sayısı 386 bin 810 oldu. Piyasa beklentisi ise bu sayının 450 bin civarında olacağı yönündeydi.

Tesla'nın bugün ilk çeyrek mali sonuçlarını açıklaması bekleniyor.

NTV'yi sosyal medyada takip edin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir