Renault elektrikli ticari araçları sokaklara çıkıyor – Otomobil Haberleri

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Şu ana kadar 50 ülkede 4,4 milyon adet satış gerçekleştiren Renault Kangoo, 25 yıl önce tanıttığı, sınıfının ilki olan kayar yan kapı teknolojisiyle olduğu gibi, çağın ihtiyaçlarını karşılayarak öncü olma geleneğini sürdürüyor. Zarif tasarımı, kullanışlı özellikleri ve oldukça geniş iç mekanıyla, geniş bagajı ve geniş bagaj alanıyla yıllardır geniş ailelerin ve profesyonellerin tercihi olan Renault Kangoo, E-Tech Electric ile yollara çıkıyor. versiyonu tarihinde ilk kez kullanıldı.

Ticari ekonomik hayat

MAİS A.Ş. Genel Müdür Dr. Berk Çağdaş, 2024 yılı, MAİS için binek otomobil segmentinde yakaladığımız başarıyı hafif ticari araç segmentinde de yakalamayı hedeflediğimiz bir yıl. Hafif ticari araç sektöründe yeni bir sayfa açıyoruz. Artık hafif ticari araçları binek modellerden ayrı ele alıyor ve ayrı bir stratejiyle yönetiyoruz. Bu stratejiye paralel olarak OYAK vizyonu ve desteğiyle Türkiye'de başlattığımız elektrifikasyon devrimi ile Yeni Renault Kangoo E-Tech %100 Elektrikli ve Yeni Renault Kangoo Van 18 Nisan'da sizlerle buluşacak. Yeni %100 elektrikli Renault Kangoo E-Tech, Kangoo modelimizin uzun yıllara dayanan tecrübesini elektrifikasyon teknolojisiyle birleştirip modernize ettiğimiz yepyeni bir otomobil. Özellikle şehir içinde kalabalık aileler ve profesyoneller için ekonomik ve konforlu seyahati mümkün kılacak özelliklerle donatılmıştır. Yeni Kangoo Van, geliştirilmiş özellikleriyle hafif ticari araç segmentini bambaşka bir boyuta taşıyor.

Elektrikli aktarma organları

Yeni Renault Kangoo E-Tech %100 Elektrikli, içten yanmalı versiyonunun pratikliğini, güvenli sürüş özelliklerini ve konforunu elektrikli versiyonuna taşıyor. İç sürüş pozisyonu, ergonomik yapısıyla sürüş konforunu artırır. Arkadaki üç kişilik ikinci koltuk sırası konforlu ve konforlu bir sürüş sağlıyor. Kategorisinin en iyi değeri olan 850 litrelik bagaj hacmi, kayar ikinci koltuk sırasının kaldırılmasıyla 2.500 litreye kadar artırılabiliyor. Ayrıca Easy Life çekici torpidosu da dahil edildiğinde 49 litreden fazla dahili depolama alanı sunuyor. İkonik versiyonda iç kısım, fırçalanmış koyu kaplamalı ahşaptan yapılmış yeni bir gösterge paneli ile süslenmiştir. Alet kullanmadan ayarlanabilen yenilikçi tavan barları sayesinde kullanıcı hiçbir zaman yer sıkıntısı çekmez ve neredeyse her şeyi taşıyabilir. Önden bakıldığında yatay kaporta, çarpıcı dikey cephe ve logonun arkasında şarj soketinin bulunduğu ızgara dikkat çekiyor.

Yeni Renault Kangoo E-Tech 100% Electric’in birbirinden bağımsız ve kolay onarılabilen 8 modülden oluşan son nesil lityum iyon bataryası 45 kWh kullanılabilir kapasiteye sahip. WLTP standartlarında 285 km'ye varan menzil ile kullanım maliyetlerini ciddi oranda azaltır. Kangoo E-Tech %100 Elektrikli 3 yıl veya 100.000 km araç garantisinin yanı sıra 8 yıl veya 160.000 km akü garantisi de bulunmaktadır. Her koşulda sorun çıkarmayan yeni Renault Kangoo E-Tech %100 Elektrikli, elektrik motoruyla 245 Nm anında kullanılabilen tork ve 90 kW güç üreterek sarsıntısız bir sürüşü garanti ediyor. Aracın maksimum hızını 110 km/saat ve gücünü 56 kW ile sınırlayan Eco modu menzili optimize ediyor. Sürücüler üç rejeneratif frenleme modu arasında seçim yapabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir