TEMSA ve FUSO elektrikli Canter'i üretti

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Türk ticari araç sektörünün bugüne kadarki en başarılı ortaklıklarından birine imza atan TEMSA ve FUSO, 1984 yılında başlayan işbirliğiyle hafif kamyon segmentinin amiral gemisi modellerinden FUSO Canter'in elektrikli versiyonu eCanter'i sunuyor. Türkiye'de satışa sunuldu. TEMSA'nın Adana'daki üretim tesisinde düzenlenen lansman töreninde tanıtılan FUSO eCanter, Türkiye hafif kamyon pazarının yeşil dönüşümüne öncülük etmeyi hedefliyor. FUSO eCanter, 6, 7,5 ve 8,5 ton segmentlerinde toplam 5 farklı modelle 1 Mayıs 2024'ten itibaren satışa sunulacak.

TİCARİ ORTAKLIK 1984 YILINDA BAŞLADI

TEMSA ile FUSO arasındaki 40 yıllık iş ortaklığında yeni bir sayfa açıldığını iddia eden TEMSA CEO'su Tolga Kaan Doğancıoğlu, şunları söyledi: “TEMSA ile Mitsubishi arasında 1984 yılında imzalanan distribütörlük anlaşması kapsamında 1986 yılında Canter'in dağıtımıyla başladık. 1987 yılında Fuso merkezli ilk Maraton üretimiyle daha da güçlendik. Canter ve Prestij üretimlerinin önünü açan iş birliğimizi 2018 yılında da pekiştiriyoruz. Kırk yıllık iş birliğimizi artık eCanter ile birlikte elektrik dönüşümü için seferber edeceğiz. Hafif kamyon pazarı. Gücümüzü, teknolojimizi ve kaynaklarımızı ekosistemimizin dönüşümü için kullanmak en büyük önceliğimizdir. Canter ekosistemi de diğer odak alanımız olan otobüs ekosistemi gibi sektörlerin kalbinde yer almaktadır. Kamu sektörü, inşaat, gıda ve perakende Türkiye'nin omurgasını oluşturuyor. Dolayısıyla eCanter'in açtığı bu yol sadece hafif kamyon pazarının yeşil dönüşümünden ibaret değil; “Bu, Canter'in çevresindeki tüm sektörlerin ve müşteri portföyünün dönüşümüne önemli katkı sağlayacak” dedi.

11 FARKLI SIFIR EMİSYON MODELİ

TEMSA'nın sıfır emisyonlu araç alanında artık dünyanın önde gelen markalarından biri olduğunu belirten Tolga Kaan Doğancıoğlu, şöyle konuştu: “eCanter'e kadar 8'i elektrikli, 2'si elektrikli olmak üzere toplam 10 farklı sıfır emisyonlu aracımız vardı. eCanter ile artık bu sayıyı artırıyoruz.” Bunu 11'e çıkarıyoruz. TEMSA olarak her zaman şunu söyledik: “Müşterilerimizin her zaman, her yolda yanındayız.” Bunu araçlarımızla ve satış sonrası destek hizmetlerimizle her zaman gösterdik. Söylemeye devam ediyoruz. TEMSA'nın son 3 yılda 3 haneli büyüme performansına ulaşmasını sağlayan en önemli unsurlardan biri de müşterilerimizi işimizin merkezine koymaktır. Sadece konuşmak değil, söylediklerini gerçeğe dönüştürmek. “Aynı başarıyı eCanter’da da tekrarlayacağız.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir