Otokar'dan 2 yeni tonajlı kamyon gelecek

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Otokar, Atlas kamyon ailesine 2 yeni üye daha ekledi. 2013 yılında “ticaretin yükünü hafifletme” misyonuyla hafif kamyon segmentine giren Otokar, 8,5 ve 12 tonluk Atlas modelleriyle büyük başarı yakaladığı hedef pazarını genişletti. Otokar, yeni 11 ve 15 tonluk Atlas kamyonlarıyla farklı iş kollarında daha geniş bir yelpazedeki ihtiyaçları karşılamayı hedefliyor. Türkiye'nin lider otomotiv üreticisi Otokar, kamyon pazarındaki varlığını artırıyor. Hafif kamyon segmentine girişinin 11. yılını kutlayan ve bu dönemde önemli bir pazar başarısı yakalayan şirket, Atlas ailesini 8 tonluk 5 ve 12 tonluk modellerin ardından 11 ve 15 tonluk yeni araçlarla genişletti.

Foton'la işbirliği

Otokar genel müdür yardımcısı Kerem Erman, Foton firmasıyla 2013 yılında başlatılan iş birliği kapsamında Türkiye pazarına uygun kamyonlar ürettiğini söyledi; 10 yılı aşkın bir süredir piyasada artan başarı elde ettiklerini belirterek:
“Türkiye'nin en köklü ticari araç üreticilerinden biri olarak kamyon pazarındaki varlığımızı artırıyoruz. Dayanıklılığı, düşük işletme maliyetleri ve donanım özellikleriyle öne çıkan Atlas'ın satışlarını son 4 yılda 3 katına çıkardık. Atlas dahil 16 ton altı kamyon pazarı 2023'te %5 büyürken, Otokar satışları da %44 arttı. 2023'te satılan her 5 hafif kamyondan yaklaşık 1'i Atlas'tı. Artık kamyon sektöründeki varlığımızı güçlendiriyoruz; Müşterilerimizin beklentileri doğrultusunda ürün ailemize 2 yeni Atlas daha ekliyoruz. “Hedefimiz 11 tonluk Atlas ve 15 tonluk Atlas 3D ile başarımızı sürdürmek ve artırmak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir