Pirelli ve Porsche'den elektrik işbirliği

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Pirelli P Zero R, günlük süper otomobil sürüşü için tasarlandı; P Zero Trofeo RS yol kullanımına da uygun yarı kaygan bir lastiktir. Bu yılın başında piyasaya sürülen her iki lastik de, aracın sportifliğini ve verimliliğini artırmak için Alman otomobil üreticisiyle işbirliği içinde özel olarak uyarlandı.

Her ikisinin de yanaklarında, elektrikli araçların özelliklerine uyarlanmış ve ilk kez 2019 yılında Porsche Taycan'ın ilk neslinde kullanılan bir teknolojik çözüm paketi içerdiklerini belirten Elect işareti bulunuyor. Porsche ürün gamı ​​şu anda Macan gibi çeşitli modellerde markanın elektrikli araçlara geçişine eşlik etmek üzere tasarlanan, Elect teknolojisine sahip 30'dan fazla Pirelli onaylı lastiği içeriyor.

Sürüş ve verimlilik

Porsche Taycan'ın dinamik özelliklerini ve sürüş keyfini artırmak amacıyla tasarlanan ve bu model için onaylanan P Zero R, hem günlük kullanıma hem de daha sportif sürüşe uygun bir lastik. Hedef, Pirelli'nin yüksek performanslı modeller tedarikçisi olarak deneyimi ve önceki modele kıyasla konfor ve akü özerkliği gibi otomobilin gelişmiş özelliklerini vurgulamaya yardımcı olan Elect teknolojik paketinin geliştirilmesi sayesinde elde edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir