Fiat Ducato yeni özellikleriyle sokaklara çıkıyor

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Yeni nesil MultiJet 3 Ducato, 2,2 litre, 140 HP ve 180 HP olmak üzere iki farklı motorla tercih edilebiliyor. Versiyona göre 6 ileri manuel veya 8 ileri tam otomatik şanzımanla eşleştirilen Ducato modelleri, yüksek verimlilik ve performansı bir arada sunmaya devam ediyor. Dünya çapında 80'den fazla ülkede satılan küresel bir model olan Ducato, lansmanından bu yana 3,5 milyonun üzerinde satışla Fiat'ın yakın tarihinin en çok satan modellerinden biri olarak öne çıkıyor. Yenilenen tasarımıyla çok daha iddialı bir ticari araç haline gelen Ducato, yüksek performansı, teknolojisi ve standartlaştırılmış yeni güvenlik özellikleriyle kategorisinde fark yaratmaya devam ediyor.

Kullanıcılarının tüm ihtiyaçlarını kusursuz bir şekilde karşılayacak şekilde tasarlanan Ducato, Van, Pickup ve Minibüs versiyonlarıyla tercih edilebiliyor. 1.500 kg'a kadar taşıma kapasitesi ve kategorisinin en iyi yük hacmine sahip olan Ducato Van, 11,5 m3'ten 17 m3'e kadar 4 farklı hacimle satın alınabildiği gibi, pick-up'ı da 2,8m uzunluğundaki alternatiflerle satın alınabiliyor. 4,2m gövdeye kadar.

Verimli, yüksek performanslı motor seçenekleri

Yenilenen Ducato yeni güvenlik, konfor ve teknoloji özellikleri sunuyor. FIAT tasarımcılarının aracın ön kısmına yoğunlaştığı yeni tasarımıyla Ducato, daha modern ve kararlı görünüyor. Yenilikçi ön ızgara, gövde rengindeki yeni tamponlar ve koruma plakaları da aracın aerodinamik verimliliğini artıracak şekilde tasarlanırken, dış tasarımın yenilenmesi logolu tekerlekler, yenilenen arka lambalar ve siyah detaylı yeni logolarla tamamlanıyor. Ducato model ailesinin Euro 6E regülasyonlarına uygun versiyonu mevcuttur. Yüksek verimliliği, performansı ve dayanıklılığı ile öne çıkıyor. Yeni nesil 2,2 litrelik MultiJet3 motorlarla donatılan Ducato'nun 140 HP ve 180 HP olmak üzere iki farklı versiyonu bulunuyor.

Versiyona göre 6 ileri manuel veya 8 ileri tam otomatik şanzımanla kombine edilen Ducato modelleri, verimlilik ve performansı bir arada sunmaya devam ediyor. Daha düşük tüketim ve sessizlik adına Ducato modellerinde dış aynalarda yapılan değişiklikler de dahil olmak üzere çeşitli aerodinamik iyileştirmeler yapıldı. Bu sayede önceki versiyona göre yakıt tüketiminde ve CO2 emisyonunda %9'a varan azalma elde edilmiş, en iyi değeri 450 Nm'ye kadar tork sağlayan motorun kanıtlanmış performansından ödün vermeden değerler elde edilmiştir. kendi sınıf kategorisinde.

Standart donanımdaki güvenlik ve konfor özellikleri

Ducato ürün ailesi, yeni güvenlik düzenlemelerini tam olarak karşılamak için tüm versiyonlarda daha fazla standart donanımla daha fazla güvenliği garanti eder. Geri görüş kamerasının tüm versiyonlarda standart hale geldiği Ducato'da güvenlik artırıldı ve şehir içinde manevra yapmak çok daha kolaylaştı. Yenilenen Ducato'nun tüm versiyonlarında Yolcu Hava Yastığı, Şerit Takip Asistanı, Trafik İşareti Tanıma Sistemi, Akıllı Hız Asistanı, yaya/bisikletlilere de duyarlı Çarpışma Uyarı Sistemi ve Sürücü Yorgunluk Tespit Sistemi standart olarak sunuluyor. Ayrıca Ducato Minibüs modellerinde kör noktada yayaların ve bisikletlilerin güvenliğini artırmak ve kazaları önlemek amacıyla Kör Nokta ve Kalkış Bilgilendirme Sistemi standart olarak yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir