Yenilenen Fiat Doblò – Otomotiv haberleri

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Yeni Doblò, 100 HP gücünde 1.5 dizel motor ve 6 ileri manuel şanzımanla Cargo ve Combi Easy gövde versiyonlarıyla satışa sunuluyor. Doblò Combi Premio'da 1,5 litrelik 130 HP'lik manuel şanzımanlı dizel motor seçeneğini satın almak mümkün. Aynı motor Cargo karoseride ve Combi Premio ve Premio Plus versiyonlarında 8 vitesli otomatik şanzımanla birlikte tercih edilebiliyor. Kendi kategorisindeki en iyi otonomiyi sunan %100 elektrikli E-Doblò, 100 kW'lık elektrik motorunu kullanıyor. pil kapasitesi 50 kWh olup, 346 km'ye kadar menzili önceki nesle göre 60 km daha fazladır.

Çarpışma uyarısı ve otomatik acil frenleme, şerit algılama sistemi, sürücü yorulma asistanı, hız levhası okuma ve akıllı hız asistanı gibi güvenlik özelliklerini standart olarak sunan yenilenen Doblò, FIAT Professional ürün gamı ​​Doblò'yu satın aldığında satışa sunulacak. FIAT bayilerinden mayıs ayından itibaren yüzüyle birlikte satışa sunuldu. Doblò, Cargo ve Combi gövdeleri daha fazla teknoloji, daha çekici tasarım, zengin güvenlik unsurları ve daha fazla konfor sunuyor; İçten yanmalı motorlu ve elektrikli seçenekleriyle tercih edilebilir.

Tüm versiyonlarda yüksek özellikler

Her koşulda yüksek esneklik ve pratiklik ile donatılan Doblò Cargo, standart ve maxi olmak üzere iki farklı gövde uzunluğuyla satışa sunuluyor. Üst düzey ekipmanlarla yenilenen Doblò Cargo, kullanıcılarının beklentilerini aşmaya devam ediyor. Yeni dijital gösterge paneli, yeni çok işlevli direksiyon simidi, yeni 10 inç dokunmatik ekranlı radyo, kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto işlevselliği ve diğer sürüş destek sistemleriyle konfor ve rahatlığı bir araya getiriyor. Aynı zamanda, Doblò Cargo'da opsiyonel olarak bagaj bölmesine erişimi kolaylaştıran ikinci bir kayar kapı, bir cam arka kapı ve arka kısmın ve bagaj bölmesinin daha iyi görülmesini garanti eden bir cam bölme duvarı, Magic System Cargo bulunmaktadır. arka görüşte daha fazla rahatlık sağlayan Plus Paket kamerayı ve konfor seviyesini artıran bagaj zemin kaplamasını da tercih edebilirsiniz.

3 farklı versiyon

Hem özel hem de çalışma hayatını kolaylaştıran Doblò Combi, Easy, Premio ve Premio Plus olmak üzere üç farklı donanım seviyesiyle satışa sunuluyor. Kullanıcıların beklentilerinden taviz vermemesi. Easy donanım seviyesi yeni ECOLED farları, yeni çok fonksiyonlu direksiyon simidini, yeni 10-'u içerir. Bir inçlik dokunmatik ekranlı radyo, dijital gösterge paneli ve yeni koltuklar dikkat çekiyor.

Tüm versiyonlarda kablosuz olarak sunulan Apple CarPlay ve Android Auto bağlantı fonksiyonu sayesinde kullanıcılar akıllı telefonlarını kolaylıkla araca entegre edebiliyor. Yeni donanım seviyesi Premio, gri ön ve arka tampon koruması, sis farları, parlak siyah dekoratif kapı koruyucuları, parlak siyah yan aynaları, tavan rayları ve gövdeyle uyumlu renk uyumlu arka tamponuyla dikkat çekiyor. Ayrıca açılabilir arka bagaj camı ve iç kısımda standart olarak sunulan yüksek orta konsol ile pratikliği daha da artırıyor. Ürün gamının en üst donanım seviyesi olan Premio Plus, daha fazla konfor ve teknolojiyle öne çıkıyor.

Verimli motor seçenekleri

FIAT Professional, dizel motorlu Doblò ve tamamen elektrikli E-Doblò ile her ihtiyaca cevap verecek verimli motorlar sunuyor. Doblò Cargo ve Doblò Combi Easy versiyonlarında 100 HP gücündeki 1,5 litrelik dizel motor, 6 ileri manuel şanzımanla kombine edilebiliyor. Doblò Combi Premio'da 1,5 litrelik 130 HP'lik manuel şanzımanlı dizel motoru tercih edebilirsiniz. Aynı motor, Doblo Cargo ve Doblo Combi'nin hem Premio hem de Premio Plus versiyonlarında 8 ileri otomatik şanzımanla satın alınabiliyor. Doblò Cargo böylece otomatik şanzıman imkanı sayesinde ilk kez tüccarlarına daha konforlu bir yolculuk sunmaya hazırlanıyor.

E-Doblo kendi kategorisinde en iyi ürün yelpazesini sunuyor

%100 elektrikli E-Doblò, kategorisinde en yüksek özerkliği sunmasıyla öne çıkıyor. Önceki nesle göre 60 km daha fazla menzile sahip olan Yeni E-Doblò, tek seferde WLTP ölçümlerine göre Cargo kasada 343 kilometreye, E-Doblò binek araç sınıfında ise 346 kilometreye kadar menzil sunabiliyor. şarj . 50 kWh bataryaya sahip olan E-Doblò'da, 100 kW (136 HP) güç ve 270 Nm tork üreten elektrik motoru, aracın her koşulda yüksek performans sunmasına yardımcı oluyor.

100 kW'a kadar hızlı şarj (DC) sayesinde 30 dakikada %80 şarja ulaşabilen E-Doblò, Cargo gövdenin işlevselliğinden ödün vermiyor ve içten yanmalı motorlarla aynı boyut ve hacmi sunuyor. E-Doblò'nun yeni, kullanıcı odaklı ayarlanabilir rejeneratif fren sistemi ile frenleme yoğunluğu, direksiyonun arkasındaki kumanda düğmeleriyle üç seviyeye kadar ayarlanabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir