Maserati elektrik konusunda da konuştu – Araba Haberleri

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Maserati'nin tarihindeki ilk yüzde 100 elektrikli SUV'si Grecale Folgore Türkiye'de satışa sunuldu. Elektrik çağına uygun özellikleriyle dikkat çeken Grecale Folgore, markanın performans odağından taviz vermiyor ve ürün gamını hibrit motor seçeneğiyle tamamlıyor. Grecale'nin %100 elektrikli versiyonu, Maserati BEV'leri tanımlayıcı kelime olan ve yeni enerji yayan yıldırım anlamına gelen “Folgore” adını taşıyor. Sportiflik ve şıklık arasındaki dengeyi sağlayan Grecale Folgore, yenilikçiliği, çok yönlülüğü, konforu, lüksü ve performansı bir arada sunuyor. Maserati, Grecale'in Folgore versiyonuyla elektrifikasyonun geleceğine yönelik önemli bir adım daha atıyor ve Üç Dişli Mızrak'ın elektrik çağına geçişinde yeni bir dönemi duyuruyor.

Güç 105 kWh

İtalya'da tasarlanıp üretilen Grecale Folgore, 400V teknolojisi ve 105 kWh pil ile donatılmıştır. Maserati'nin yeni elektrikli SUV'u, 550 HP güç ve 820 Nm'ye kadar tork üreterek markaya özel performans sunuyor. Grecale Folgore, %100 elektrikli çekiş gücü sayesinde 410 kW (550 HP) güç ve 220 km/saat maksimum hız sunuyor. Grecale Folgore, Maserati'nin elektrik dünyasına yaklaşımının temeli olan metamorfoz kavramıyla özdeşleşen ve güneşli ve güneşli havalarda açık bakır tonları ile etkileşime girdiğinde ton değiştiren “Bakır Folgore” rengiyle de diğer Grecale'lerden ayrılmaktadır. Barselona'daki Guggenheim müzesinin cephesindeki gölgeli alanlar Parçalardaki soğuk mavi-gri tonlarının birleşiminden elde edilen bu özel renk, ışık altında renk değiştiriyor.
Tasarım öne çıkıyor

Grecale Folgore'un iç tasarımı, ön paneldeki ayırt edici Folgore kabartmalı deseni ve ortam ışıklarıyla vurgulanan ayırt edici 3D dokunmatik karbon bakır iç kaplamayla vurgulanıyor. Siyah ve ten rengi 14 yönlü ECONYL® elektrikli koltuklar, yenilikçi lazer teknolojisinin yanı sıra ısıtma ve havalandırma işlevselliği sunar. Yenilikçi rejenere iplik aynı zamanda tavan kaplamasına ve halıya karakteristik bir özellik katıyor. Grecale Folgore teknolojisi ile araba eğlencesi devam ediyor. Duygulara hitap eden sistemlerde dijital arayüzler sürücüye uygun hale getirilmektedir. Hem 12,3″ merkezi ekran hem de 8,8″ konfor ekranı, kontrollere kolay erişim sağlayacak şekilde ergonomik olarak konumlandırılmıştır. Grecale Folgore ayrıca basit ve hızlı bir dijital klimaya sahiptir. Maserati'ye özel yeni jog kontrolleri, gözlerinizi yoldan ayırmadan sıcaklığın ve fan hızının anında kontrol edilmesini sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir