Elektrikli Dodge Charger sunuldu: klasik kükreme devam ediyor!

Dodge'un ilk elektrikli modeli Charger Daytona tanıtıldı. Elektrikli otomobiller sessizlikleriyle bilinse de Dodge Charger klasik kükremesini sürdürecek.

İkonik Amerikan modelleri bile elektriğe dönüşüm sürecine katılmaya başladı. Dodge ilk elektrikli modeli Charger'ı tanıttı.
Çıkardığı yüksek seslerle ünlü markalardan biri olan Dodge bile elektrikli otomobillerin sessizliğini bozuyor. Elektrikli modellerin klasik yapay seslerinin ötesine geçen Dodge Charger'ın yeni Daytona Scat Pack ve Daytona R/T modelleri en gürültülü elektrikli modeller olacak.
Stellantis'in Fratzonic Chambered Exhaust adını verdiği sistem, Hellcat seviyesinde ses üretebiliyor. Üstelik bu ses hoparlörden değil, kanallardan hava akışının geçmesiyle ses ve titreşimlerin oluşturulduğu egzozdan geliyor.
Araç, 2024 yılında iki kapılı versiyonla, 2025 yılında ise dört kapılı versiyonla satışa çıkacak.
Ön tarafta kaybolan ızgaranın yerini her yere uzanan LED farlar alıyor. İki elektrik motoruyla 630 beygir güç üretebilen Scat Pack, 0'dan 100'e 3,3 saniyede ulaşıyor. Powershot modunda bu çıkış 15 saniye boyunca 670 beygir gücüne çıkıyor. Dört tekerlekten çekiş sistemine sahip modelde 100,5 kWh pil paketi bulunuyor.
Aracın giriş seviyesi R/T versiyonunda maksimum çıkış gücü 456 beygir gücüne düşüyor. Powershot modunda 496 beygir gücü.
R/T versiyonu 510 kilometreye kadar menzil sunarken, Scat Paketi 418 kilometreye kadar menzil sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir