Hyundai IONIQ 5 Türkiye'de bekleniyor

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Türk tüketicisine özel olarak geliştirilen “Advance” donanım seviyesi, mevcut Progressive versiyonlara (standart ve uzun) en optimum özelliklerle eşlik edecek. Hyundai Assan, bu yeni donanımla Türk tüketicilerinin elektrikli otomobillerden en üst düzeyde yararlanmasını ve aynı zamanda geleceğin teknolojilerini en uygun fiyatlarla deneyimlemesini hedefliyor.

Kendi segmentinde fark yaratacak

C-SUV segmentinde yer alan IONIQ 5 Advance'ın öne çıkan özellikleri günlük kullanımda tüm beklentileri karşılıyor. EV modellerinin en önemli özelliklerinden biri olan ve özellikle zorlu kış koşullarında özerkliği artıran ısı pompası, diğer tüm Hyundai modellerinde olduğu gibi IONIQ 5'in Advance versiyonunda da standart olarak sunuluyor. Pikselli tasarımdaki LED farlarıyla dikkat çeken araç, aynı zamanda aktif güvenlik özelliklerine de sahip olup hem yaya hem de yolcu korumasıyla öne çıkıyor. Lansmanından bu yana Euro NCAP'ten 5 yıldız ve 200'ün üzerinde ödül alan IONIQ 5, dur-kalk fonksiyonlu akıllı hız sabitleyici ve çarpışma önleme asistanı gibi donanımlarla donatılıyor. IONIQ 5 Advance, 58 kWh'lik bir bataryaya, 125 kW'lık (170 hp) tek bir arkaya monteli elektrik motoruna ve arkadan çekiş sistemine sahiptir. Otomobilin 58 kWh bataryasının %100 şarjda menzili kombine kullanımda 384 km (WLTP) oluyor. Öte yandan araç şehir içi kullanımda 587 km’ye kadar menzile rahatlıkla ulaşabiliyor.

IONIQ 5'in 0'dan 100 km/sa hıza hızlanması Gelişmiş donanım seviyesinde 8,5 saniyedir. Aracın ulaşabileceği maksimum hız ise 185 km/saat ile sınırlı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir