BMW Group 2 yeni konsepti tanıttı

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

BMW, estetiği ve dinamizmi en üst düzeyde sunan iki koltuklu lüks konsept otomobili Concorso d'Eleganza Villa d'Este 2024'te BMW Concept Skytop tasarımını tanıttı. Akıcı ve zarif dış hatlarıyla son derece rafine bir görünüme sahip olan otomobilde, özel malzemeler geleneksel usta işçilikle harmanlanıyor. Sizi seyahate teşvik etmek için tasarlanan BMW Concept Skytop'un iç mekanı, yolcu bölmesinin kaslı yüzeyleri ve otomobilin yaşam alanını arkaya doğru yönlendiren çizgilerle tamamlanıyor. Kapı omuz çizgisine entegre edilen kanatlar geleneksel kapı kollarının yerini alırken, hafif alaşım jantlar yan profildeki benzersiz görünümünü daha da güçlendiriyor.

köpekbalığı burnu

BMW Concept Skytop, öne doğru uzanan büyük kaputu ve ikonik BMW köpekbalığı burnu tasarımını aydınlatmalı böbrek ızgarayla süslerken, geriye doğru uzanan arka kısım göz kamaştırıyor. Efsanevi BMW Z8 Roadster modeline yapılan göndermelerin özenle seçildiği modelde, kaportadan iç mekana uzanan çizgi ve bagaj kapağındaki alüminyum kaplama, otomobilin benzersiz siluetini ön plana çıkarıyor.

Otomobilin iki koltuğunun arkasındaki deri kaplı devrilme çubuğu ve B sütunundaki yan kanatlar, tamamen açılan arka camla uyum sağlıyor. Bu model için otomotiv sektörünün en ince profile sahip LED teknolojili kompleks farları geliştirildi. Otomobilin arka lambaları yere paralel tek parça tasarımıyla dikkat çekiyor.
Motor seçenekleri olarak BMW Z8'e benzeyen BMW Skytop Concept, efsane roadster gibi markanın en güçlü V8 motoruyla donatılıyor. Concorso d'Eleganza Villa d'Este'de BMW Group, BMW Motorrad'ın en yüksek kaliteyle tasarlanan ve en küçük ayrıntısına kadar rafine edilen yeni tasarımı BMW Motorrad R 20 Concept'i tanıttı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir