Porsche Türkiye yeni Taycan modelini tanıttı

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Laguna Seca ve Nürburgring pistlerinde rekorlar kıran, 0'dan 100 km/saat hıza sadece 2,2 saniyede ulaşan Turbo GT modeli, İstanbul'daki Porsche tutkunlarının beğenisine özel olarak sunuldu. İlk kez yeni Taycan Turbo GT'ye özel olarak sunulan Metalik Gök Mor rengi, katılımcılardan büyük ilgi gördü.

Daha güçlü, daha hızlı ve daha sportif

Yeni Taycan'ın menzili önceki modele göre yüzde 35 artırılarak şehir içinde maksimum 871 kilometreye ulaştı. Taycan'ın tüm versiyonları daha hızlı şarj imkanı sunarak 18 dakikada %10'dan %80'e kadar şarj seviyesine ulaşıyor ve pil kapasitesi 320 kW'a kadar çıkıyor. Yeni Taycan modellerinin tamamı artık her versiyonda daha fazla standart donanım seçeneği sunuyor. Ayrıca yeni Taycan'da ilk kez opsiyonel olarak sunulan Porsche Active Ride süspansiyon, sürüş konforu ve dinamikler arasında olağanüstü bir denge sunuyor.

Dış tasarımda, yüksek çözünürlüklü HD Matrix farlar ve arka lambalar dahil olmak üzere ön ve arka tasarım yenilendi. Ayrıca Turbonit renk detaylarıyla hem dış hem de iç kısmı Turbo ve Turbo S modellerine göre daha çarpıcı bir görünüm sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir