Yeni Yaris Cross Hibrit Haziran'da Türkiye'de

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Çift gövde rengiyle de tercih edilebilen New Yaris Cross, daha geniş ve daha sağlam ön-arka tampon tasarımıyla SUV tarzının altını çiziyor. Yeni 17 inç siyah alaşım jant seçeneği, yeni Granit Gri ve Neptün Mavisi renk alternatifleri ve kabindeki yeni koltuk tasarımı, Yaris Cross'un şıklığını bir üst seviyeye taşıyor. 4.180 mm uzunluğa, 1.765 mm genişliğe, 1.595 mm yüksekliğe ve 2.560 mm dingil mesafesine sahip olan Yeni Yaris Cross Hibrit, 397 litre bagaj hacmine sahip olup, koltuklar katlandığında 1.097 litre hacim sunuyor. .

“Avrupa'nın gözdesi B-SUV oldu”

Yeni Yaris Cross Hibrit'i değerlendiren sektör yetkililerinden Haydar Bozkurt, şunları söyledi: “Yeni Yaris Cross, hibrit motorunun yanı sıra çok yönlülüğü ve kalitesiyle de segmentine liderlik etmeye devam edecek. Türkiye’de oldukça popüler bir model ve ilk kez satışa sunduğumuz 2022 yılından bu yana 5 bin 277 adet sattık. Tamamen hibrit motoruyla segmentinde farklı bir konuma sahip. Şimdi Yaris Cross'ta iki hibrit seçeneği sunarak bu farklılığı ortaya koyacağız. Yaris Cross müşterileri, verimliliğe veya daha yüksek performansa odaklanan iki tam hibrit motor arasında seçim yapabilecek. Geçtiğimiz yıl Türkiye'de 3 binin üzerinde Yaris Cross satışı gerçekleştirdik. Bu seneki hedefimiz sadece full hibrit motor seçenekleriyle bu rakamı aşmak olacak. Toyota tarihinin en başarılı modellerinden biri olan Yaris modelimiz, Yaris Cross gibi iki farklı tam hibrit motorla satışa sunulacak. “Yeni Yaris Hibrit, Haziran ayından itibaren Yaris Cross gibi 116 ve 130 beygirlik tam hibrid motorlarla satışa sunulacak” dedi.

İki tam hibrit motor seçeneği

Yeni Hybrid 130 versiyonu Toyota'nın beşinci nesil hibrit bileşenleriyle donatılmıştır. Yeni 1,5 litrelik tam hibrit sistem, daha büyük ve daha güçlü bir elektrik motoruyla birleşiyor. Bu sayede sistem 130 HP ve 185 Nm torkluk toplam güce sahip oluyor. Esnek hızlanma performansı sunan Hybrid 130, sürüş deneyimini de geliştiriyor. Verimlilik ve performanstan ödün vermeyen Yaris Cross Hybrid 130, 0-100 km/s hızlanmasını 10,7 saniyede tamamlıyor. 101-116 gr/km CO2 emisyonuyla kendi kategorisinde en düşük değerleri sunan aracın ortalama tüketimi ise 4,5-5,2 lt/100 km. Tüm bu özellikleriyle Yaris Cross Hybrid 130, daha çevik bir performans sunarak sürücüye daha dinamik ve güvenli bir sürüş deneyimi sunuyor. 116PS'lik tam hibrit versiyon ise 116PS güç ve 141Nm tork ile düşük hızlarda daha keskin tepkiler sağlayacak. ve elektrik motorunun daha uzun süre çalışmasını sağlayın. Kullanım verimliliğini artırmak için geliştirildi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir