Opel Frontera elektrikle gelecek – Otomobil Haberleri

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Yeni Opel Frontera, yılın son çeyreğinde elektrikli versiyonuyla ülkemize ilk kez gelecek. Hibrit ve geleneksel versiyonlar daha sonra satışa sunulacak. Opel CEO'su Florian Huettl, Türkiye'nin markanın Almanya ve İngiltere'den sonra üçüncü vatanı olduğunu ve B Frontera SUV satışında lider ülkelerden biri olacağını söyledi. Huettl, önümüzdeki dönemde 7 kişilik versiyonun da faaliyete geçeceğini duyurdu.

Türkiye önemli bir pazar

Türkiye, 2023 yılında Opel'in Almanya ve İngiltere'den sonra küresel anlamda üçüncü büyük pazarı olacak. Türkiye'nin Opel için çok önemli bir çekirdek pazar olduğunun altını çizen Huettl, şöyle konuştu:

“Sürekli büyümek istiyoruz, her zaman pazara yakın olmak istiyoruz. Elektrikli araçlar için buradaki bayi ağımıza erkenden yatırım yaptık. İki yıl önce buraya geldiğimde bayi ağına yeterli yatırım yapılmasını, satış kapasitesinin artırılmasını istemiştim. Çünkü elektrifikasyonun Türkiye'de olan bir şey olduğunu biliyorduk ve tam da beklediğimiz gibi gelişti. iki yıl. 2023 yılında Türkiye'de aslında taşlar yerine oturmaya başladı. Elektrikli araçlarda hızlı bir artış yaşandı. Bir anda talepte bir artış olduğunu fark ettik ve Opel bu talebi karşılamaya hazırdı. Diğer birçok pazarda da aynı büyüme ve gelişmeyi görüyoruz, belki aynı hızda değil. Pazara sunacağımız diğer araçlarımıza baktığımızda yol haritamız ve elektrikli araçların elektrifikasyonu bağlamında lider olmak istiyoruz ve Türkiye de bu pazarlardan biri. “

İlk 5'te yer alacak

Sektör yetkililerinden Yiğit Yantaç da Frontera'nın Türkiye pazarında SUV B segmentinde ilk 5'e girecek bir araç olacağının altını çizdi. Yantaç, şunları söyledi: “Frontera, çıktığı aylarda bize hem segment hem de pazar payı kazandıracak bir araç. Pazar ilk 4 ayda 371 bin adede ulaştı. Şimdi yılsonunda 1 milyonluk bir hedefin olduğu söylenirken, kalan 8 ayda 630 bin aracın satılması gerekecek. Bunu aya bölersek geri kalan 8 ayda 70-80 bin araç satmaya yetiyor. Şu anki tahminimiz, özellikle yılsonunda enflasyonun düşmesiyle birlikte döviz kuru gelişmelerinin yanı sıra faiz oranları ve kredi imkanları arzında da gelişmeler bekliyoruz. Marka olarak faiz oranları artmasına rağmen şu anda 200-300 bin TL’ye kadar yüzde 1,99 ile 2,49 arasında değişen oranlarda fırsatlar sunuyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir