Yeni Citroen ë-C3 Eylül'de Türkiye'de

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Citroën, yenilenen yüzde 100 elektrikli C3 modelini eylül ayında ülkemiz yollarında satışa sunmaya hazırlanıyor. Sıfır emisyonlu mobilitenin keyfini uygun fiyata çıkarmak isteyen kullanıcılar için üretilen yeni tamamen elektrikli ë-C3, Akıllı Araç Platformu ile rakiplerinden ayrışıyor. B segmentinde ilk kez Citroën Advanced Comfort® süspansiyon ve yeni Citroën Advanced Comfort® koltuklarla tasarlanan yeni Citroënë-C3, tamamen elektrikli altyapısıyla sıfır gürültü ve sıfır titreşim sunarak daha sessiz bir sürüş deneyimi sunuyor.

Yeni Citroën ë-C3, 440 km'ye kadar WLTP şehir içi menzil sunabilen 44 kWh LFP akü paketi ve %20'den %20'ye kadar şarj performansı sunan 100 kW DC hızlı şarj fonksiyonuyla elektrikli araç kullanımını kolaylaştırıyor. Sadece 26 dakikada %80.

Citroënë-C3'ün yanı sıra 1.2 PureTech 100 HP eDCT6 MHEV versiyonu hibrit modeli de gelecek yılın başında ürün gamına eklenecek. Yeni C3'ü eylül ayında tüketicilerle buluşturacaklarını vurgulayan Citroën Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım, şunları söyledi: “Türkiye'de lansmanımızı önce sadece elektrikli aktarma organlarına sahip versiyonla başlatacağız. Giriş seviyesinden itibaren sunduğu güvenlik donanımları, teknolojik donanımları, dikkat çekici tasarımı ve segmentinin en konforlu aracı olma iddiasıyla rakiplerinden ayrışıyor. “Eylül ayında sadece elektrikli modeliyle yollara çıkacak olan Citroënë-C3'ün, sunmayı düşündüğümüz fiyat düzeyine göre ne kadar iddialı bir model olduğunu ortaya koyacağını düşünüyorum” dedi.

Yeni Citroen ë-C3 Eylül'de Türkiye'de

Yeni platformla erişilebilen elektrikli modeller

2002 yılından bu yana ilk nesliyle yollarda olan Citroën C3, ë-C3 adı altında dördüncü neslinde ilk kez yüzde 100 elektrikli olarak tasarlandı. 2002 yılından bu yana 5,6 milyon adedi aşan satış performansıyla markanın en popüler modeli olan Citroën C3, markanın Avrupa'daki satış hacminin %29'unu temsil ediyor. Citroën için yeni bir döneme işaret eden yeni ë-C3, sıfır emisyonlu mobilitenin keyfini uygun fiyata çıkarmak isteyen kullanıcılar için Avrupa'da üretilen tamamen elektrikli B-Hatchback modeli olarak öne çıkıyor.

Elektrikli mobiliteyi herkes için erişilebilir kılmak için cesur bir hamle yapan Citroën, bir ilke imza attı ve Avrupa'da yeni Citroën ë-C3'ü tamamen elektrikli tahrik sistemine sahip bir platformla geliştirdi. Araç, son derece kapsamlı ve küresel Stellantis “Akıllı Araç Platformu”nun bir versiyonu tarafından destekleniyor. Bu, yeni ë-C3'ün herkes tarafından erişilebilir olmasını sağlayacak.

Tasarım tamamen yenilendi

Avrupa'daki dördüncü nesil Citroën C3 ailesi, Citroën markasının cesur yeni tasarımını temsil eden cesur bir görünümle tamamen yeniden tasarlandı. 2022 Citroën Oli konseptinde ön gösterimi yapılan yeni tasarımda dikey ve yatay öğeler teknik stille kontrast oluşturuyor. Daha uzun, daha dikey ön şerit, merkezi olarak konumlandırılmış ve parlak siyah yatay ızgarayla tamamlanan yeni çift şeritli marka logosunu barındırıyor.

Önemli unsurlar arasında ilk kez Citroën Oli konsept otomobilinde görülen yeni ve özel ön ve arka aydınlatma tasarımı da yer alıyor. Neredeyse bıçaklara benzeyen bir dikey ve iki yatay mercekten oluşan üç seviyeli benzersiz bir ışık imzasına sahiptir. Kısa, yüksek ve yatay motor kaputu teknik şekilli yüzeylere sahiptir. Bu, dikey ön profille ışığı ve kontrastı yakalayarak daha büyük, daha dik ön camı besler ve araca daha büyük bir hacim ve güvenlik hissi verir.

Arka bacak mesafesi rakiplerine göre en az 20 mm daha fazla

Yeni ë-C3'ün ferah iç mekanı, bir evin oturma odasına benzer bir ortam sağlamak için sade ama zarif yüzeylerle tasarlandı. Yeni ë-C3 tasarımına sahip yeni Citroën Advanced Comfort® koltuklar özel olarak tasarlanmıştır. İlk temasta rahat, yumuşak bir his ve mesafe ne olursa olsun destekleyici bir sürüş sağlamak için ilave köpük kullanılmıştır. Geliştirilmiş konfor seviyesi, 1,57 m yükseklikte ön koltukta daha kontrollü ve güvenli bir sürüş pozisyonu, uzun ve heybetli bir sürüş için 30 mm daha fazla baş mesafesi sunan tamamen yeni tasarımla devam ediyor. Bu şekilde her yolcu daha fazla görünürlükten yararlanır. Bu, daha ferah ve konforlu bir iç mekan hissi yaratır.

Aslında yeni ë-C3 yalnızca 19 mm daha uzun ve 6 mm daha geniştir. Buna rağmen hemen hemen her boyutta bir önceki modele göre daha fazla iç alana sahip. Arka yolcu dirsek mesafesi 19 mm ile pazar ortalamasının üzerinde, ön yolcu dirsek mesafesi ise 21 mm'dir. Ayrıca arka koltuk diz mesafesi ortalamanın en az 20 mm üzerinde olup, sınıfında paranın karşılığını en iyi şekilde verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir