Yeni BMW X2 ve MINI Countryman sokaklara çıktı

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Yeni BMW İşe başlayan sektör yetkililerinden Hakan Tiftik, premium otomotiv sektöründeki örnek ve öncü rollerini daha uzun yıllar başarıyla sürdürmeye kararlı olduklarını söyledi.

Tiftik, 1984 yılında Borusan Holding ile GIWA Holding ortaklığı ve BMW Türkiye distribütörlüğüyle başlayan yolculuk sonucunda bugün 5 otomotiv markası, 25 yetkili satıcı, 46 yetkili servis ve 7 ayrı grup şirketinin çatısı altında bulunduğunu söyledi. Borusan Otomotiv Grubu'nun markası olan ve şöyle konuştu: “Bu 40 yılda yaklaşık 420 bin yeni otomobil ve motosikleti sahipleriyle buluştururken, yaklaşık 17.650 aracı da kiraladık. Motorsporları girişimlerimiz BOM ve BOM Karting Takımlarımızla yerel sokaklarda ve uluslararası müsabakalarda Türk bayrağını taşıyan takımlarımız, antrenman ve yarış arasında yaklaşık 62 bin 300 kilometre yol kat etti. Uzun yıllar otomotiv sektöründe yenilikçi ürün ve hizmetlerimizle paydaşlarımıza değer katmayı sürdüreceğiz” dedi.

Yeni BMW X2 ve MINI Countryman sokaklara çıktı

Sportif sürüş dinamikleri

Önceki nesle göre daha sportif ve keskin hatlara sahip Yeni BMW X2, boyutlarıyla da fark yaratıyor. Otomobil, ilk nesle göre 194 mm daha uzun, 21 mm daha geniş ve 64 mm daha yüksek boyutlarıyla dikkat çekiyor. Arttırılan boyutlar Yeni BMW X2'nin dingil mesafesine olumlu katkı sağlıyor ve kabinde önceki nesle göre çok daha geniş bir yaşam alanı sunarak konforlu yolculuklara imkan tanıyor. BMW markası tarafından oluşturulan SAC şekli, Yeni BMW X2'nin önünden arkasına doğru uzanan ve alçalan tavan yapısıyla yan profilde vurgulanıyor. Yeni BMW Üretim Halinde, WLTP düzenlemelerine göre 6-6,5 l/100 km yakıt tüketimi sunuyor. 7 vitesli çift kavramalı şanzımanla birleştirilen bu ünite, hem geleneksel sürüş keyfini hem de yakıt ekonomisini sunuyor. Yeni BMW iX2 eDrive20, ön aksta yer alan elektrik motoruyla 204 beygir güç ve 250 Nm tork üretiyor. 0-100 km/s hızlanmasını 8,6 saniyede tamamlayan araç, kullanıcılarına tam şarjlı pillerle 478 km'ye kadar menzil sunuyor. Yeni BMW iX2 eDrive20, 130 kW DC şarj teknolojisiyle 29 dakikada yüzde 80 pil şarjına ulaşabiliyor. Opsiyonel AC Charging Professional donanımıyla AC gücünde 22 kW'lık şarj hızı desteği sunan Yeni BMW iX2 eDrive20, pilleri yaklaşık 3 saat 45 dakikada yüzde 0'dan yüzde 100'e şarj ederek esnek kullanıma da olanak tanıyor.

Yeni MINI Countryman

Önceki nesle göre 6 cm daha uzun ve 13 cm daha uzun gövde boyutlarıyla Yeni MINI Countryman, MINI ailesinin en büyük otomobilidir. Kaslı görünümün ardındaki geniş lastik izi ve modern, iyileştirilmiş tasarım, Yeni MINI Countryman'e markaya yakışır bir imaj kazandırıyor. Yeni MINI Countryman, geleneksel Go-Kart sürüş hissini elektrikli MINI DNA'sıyla birleştirerek farklı bir seviyeye taşıyor. Tamamen elektrikli Yeni MINI Countryman E, 150 kW / 204 hp güç ve 250 Nm tork üreten bir elektrik motoruna sahiptir. 0'dan 100 km/saat hıza 8,6 saniyede ulaşan otomobil, WLTP değerlerine göre 462 km'ye varan menziliyle dikkat çekiyor.

Yeni tamamen elektrikli MINI Countryman SE ALL4, dört tekerlekten çekiş özelliğine sahiptir. Otomobil, 230 kW / 313 bg güce ve 494 Nm torka sahip. 0'dan 100 km/saat hıza 5,6 saniyede çıkabilen yeni tamamen elektrikli MINI Countryman SE ALL4, 100 km/s'ye kadar menzille tamamen elektrikli sürüş sunuyor. WLTP değerlerine göre 433 km’ye kadar. Yeni MINI Countryman'in benzinli versiyonu olan MINI Countryman C, 1,5 litrelik benzinli-mild hibrit motoruyla 170 beygir güç üretiyor ve WLTP verilerine göre 6,1-6,5 litre /100 km ortalama yakıt tüketimiyle verimlilik ve performansı bir arada sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir