Çin'in Leapmotor'u Avrupa'da ilk kez sahneye çıkıyor – Otomobil Haberleri

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Stellantis liderliğinde kurulan ve Stellantis ile Leapmotor'un %51/49 hisseye sahip olduğu Leapmotor International için yetkilendirme süreci tamamlandı. Elektrikli araçları en son teknoloji ve inovasyonla yeniden tanımlamaya ve şirket içinde geliştirmeye odaklanan Leapmotor International, genişleme planlarını hızla büyütürken hem Leapmotor hem de Stellantis'in değerinin artmasına yardımcı olacak.

Leapmotor International, Eylül 2024'ten itibaren Avrupa'da 9 ülkede faaliyet gösterecek ve yıl sonuna kadar 200 satış noktasına ulaşacak. Şirket dördüncü çeyrekten itibaren Hindistan ve Asya Pasifik, Güney Amerika, Orta Doğu ve Afrika'ya genişlemeyi planlıyor. Bu kapsamda ilk olarak T03 ve C10 modelleri piyasaya sürülecek, önümüzdeki üç yıl boyunca her yıl en az bir yeni model tanıtılacak. A segmentinde yer alan T03 modeli, B segment seviyesindeki iç hacmi ve 265 km'lik WLTP menzili ile şehir içi kullanımda öne çıkıyor. C10 ise 420 km WLTP menzili ve 5 Yıldızlı E-NCAP derecesi ile dikkat çekiyor.

Kendi segmentindeki en iyi sürüş ve yol tutuş deneyimini sunan C10, tam donanımlı, aile odaklı bir D segmenti modeli olarak öne çıkıyor Dünyanın en büyük otomotiv gruplarından biri olan Stellantis NV, geçtiğimiz günlerde lider otomotiv üreticisi Leapmotor ile görüşmelere başlamıştı. Çince. , ortak girişim için Yetkilendirme süreci tamamlanmıştır. Stellantis NV ve Leapmotor, iki şirketin gerekli tüm yetkilendirmeleri tamamladığını ve Stellantis liderliğindeki %51/49 hisseli ortak girişim Leapmotor International BV'nin kuruluşunun tamamlandığını duyurdu.

Çin Leapmotor'un Avrupa lansmanı

Elektrik satışlarına ivme kazandıracak ortaklık

Amsterdam merkezli ve Stellantis Çin'in eski yöneticilerinden biri olan CEO Tianshu Xin liderliğindeki yönetim ekibi, ilk aşamada T03 ve C10 modellerini Avrupa pazarlarına başarılı bir şekilde tanıtmaya hazırlanıyor. Ekip, 2024'ün dördüncü çeyreğinden itibaren Hindistan ve Asya Pasifik (Büyük Çin hariç), Güney Amerika, Orta Doğu ve Afrika pazarlarına genişleyecek.

A segmentinde yer alan T03 modeli, B segment seviyesindeki iç hacmi ve 265 km'lik WLTP menzili ile şehir içi kullanımda öne çıkıyor. C10 ise 420 km WLTP menzili ve 5 Yıldızlı E-NCAP derecesi ile dikkat çekiyor.

Segmentinin en iyi sürüş ve yol tutuş deneyimini sunan C10, tam donanımlı, aile odaklı bir D segmenti modeli olarak öne çıkıyor. İki şirket, Ekim 2023'te Stellantis'in, Çin'in en büyük 3 elektrikli otomobil start-up markasından biri olan otomotiv şirketi Leapmotor'un yaklaşık %21 hissesini satın almak için 1,5 milyar euro yatırım yaptığını açıklamıştı. Anlaşma aynı zamanda Leapmotor ürünlerini Büyük Çin dışına ihraç etme, satma ve üretme konusunda münhasır haklara sahip olacak Leapmotor International'ın kurulmasını da içeriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir