Yeni Audi A3’ler artık daha sportif

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Kompakt Audi A3 modeli, 2025 model yılına bir dizi güncelleme, daha sportif bir görünüm, yeni tasarım öğeleri ve dijital özelliklerle giriyor. Seçilebilir gündüz farlarının özelliklerine ek olarak standart donanım daha da zenginleştirilirken, daha fazla konfor için üretim programına yeni seçenekler dahil edildi: bunlar arasında ön koltuk ısıtması, Audi Ses Sistemi, şerit değiştirme asistanı, Standart olarak suni deri kol dayama, Şeritten Ayrılma Uyarısı, S line donanımı açısından öncelikle Acil Durum Asistanının eklenmesi ve deri direksiyon yerine otomatik klima kontrolünün 2 bölgeden 3 bölgeye çıkarılması, sehpa. standart olarak tiptronik kontrollü 3 kollu çok fonksiyonlu direksiyon, alt kısmı düzleştirilmiş 3 kollu çok fonksiyonlu deri spor direksiyon, Plus ortam aydınlatma paketi ve siyah kumaş tavan bulunmaktadır.

Gündüz yanan farların ayırt edici imzası

Far tasarımı, yeniden tasarlanan “Tek Çerçeveli” ızgara gibi fark edilir derecede daha incedir. Dolayısıyla Audi A3 serisinin genişlik algısı daha da güçleniyor. Dijital LED gündüz farlarını ve Matrix LED farları oluşturan 24 piksellik hücreler, gövdenin üst kenarında üç sıra halinde düzenlenmiş. Artık MMI aracılığıyla dört adede kadar farklı gündüz farı parmak izi seçilebiliyor ve değiştirilebiliyor. Bu fonksiyon A3 serisi modellerde ilk kez kullanılıyor. Böylece Audi'nin üst segmentlerinde görmeye alışık olduğumuz donanımlar A3 modellerinde de sunulmaya başlandı.

Daha sportif dış tasarım

A3 Sportback ve Sedan, güncellemeler sonrasında çok daha dinamik, daha ilerici ve daha sportif bir hale geldi. Altıgen, çerçevesiz Tek Çerçeveli ızgara yenilendi ve fark edilir derecede daha düz ve geniş hale geldi. Izgara ön cepheyi tamamen doldururken, yanlardaki geniş hava girişleriyle kompakt modellerin sportif karakterini daha da güçlendiriyor. Göz alıcı ön spoyler bu iki unsuru birbirine bağlayarak Audi A3'ün daha alçak görünmesini sağlar. Aynı şey, yeni tampon ve göz alıcı difüzör sayesinde her zamankinden daha sportif görünen arka kısım için de geçerli. RS modellerinden ilham alan çarpıcı tasarım öğeleri, özellikle S line paketinin dış tasarımında etkili oluyor. Distric Green Metallic, Ascari Blue Metallic ve Progressive Red Metallic gibi etkileyici gövde renkleri sportif görünümü daha da ileriye taşıyor.

Motor seçenekleri ve fiyatlandırma

A3, 150 HP S tronic 35 Turbo FSI motor/şanzıman ve Advanced/S line donanım seçenekleriyle 2 milyon 52 bin 737 TL'den başlayan fiyatlarla Türkiye pazarına sunuluyor. 35 TFSI (ortalama yakıt tüketimi: 5,8–5,2 l/100 km; ortalama CO2 emisyonu: 133 –118 g/km; CO2 sınıfı: D), 1,5 litrelik motoruyla 110 kW (150 HP) güç sağlar ve otomatik şanzımanla sunulur. yedi vitesli S tronic ve yarı hibrit teknolojisine sahip versiyon.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir