Yeni aldığı araba hasarlı çıktı: Hayatının şokunu yaşadı – Son Dakika Türkiye Haberleri

Manisa'nın Salihli ilçesinde yaşayan Fatih Vural (41), birikimleriyle yeni kilometreli araç almaya karar verdi.

Aradığı aracı Muğla'da bulan Vural, kendi imkanlarıyla araç bayisine gitti.

Şubat ayında aracını teslim alan Vural, bir gün sonra arkadaşının aracında boya olduğunu söylemesi üzerine aracını uzmana götürdü.

Vural öğrendiklerine çok şaşırdı. Yapılan incelemede aracın çeşitli yerlerinde lokal olarak boya lekelerinin olduğu, bazı yerlerinde ise tadilatların olduğu tespit edildi.

“ARACI DİREKLERİNE KADAR BOYADILAR”

Şok geçiren Vural, şunları söyledi: “Sıfır aldığım aracın hasarlı bir araç olduğu ortaya çıktı. Kısaca bana hasarlı yeni bir koleksiyoncu aracı olarak sattılar.”

Araç sahibi Vural, sözlerine şöyle devam etti:

“Şubat ayında aracımı Muğla'daki bayiden sıfır olarak aldım. Aracımı Salihli'ye götürdükten sonra sanayi sitesindeki arkadaşımın yanına gittim. Arkadaşım aracımda boya olduğunu söyledi ve aracımı götürdüm. Bilirkişiye yapılan incelemede aracımın birçok yerinde lokal boya olduğu tespit edildi. “Aracımı direklere kadar boyadılar. Ayrıca tamponda ve kaportada aşırı hareketlenme var, sökme işlemi yapmışlar. “

“HUKUKİ SÜRECİ BAŞLATACAĞIZ”

Vidalarda aşırı aşınma izleri bulunduğunu belirten Vural, şöyle konuştu: “Kapı pimlerine çekiçle vurulmuş, ezilmiş, motor kısmında ve turbo kısımlarında sanki spiral taşla kesilmiş gibi izler var. Ancak aracımı alırken bu konuda bana bilgi verilmedi ve aracımı satın aldığım bayinin merkez ofisine bildirdim. Satıcıya geri götürmemi söylediler. Bayi inceledi ve imalatsız boya tespit ettiklerini ve bunu ofise bildireceklerini söylediler, bir hafta sonra beni işyerinden arayıp aracın orijinal olduğunu ve oradan kaldırıldığını söylediler. Araba böyle.” Bunu söylediğimde ikinci şoku yaşadım. Elbette o andan itibaren artık hatalarını, hatalarını kabul etmeyeceklerdir.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir