Yan sanayinin uluslararası devleri Türkiye'ye geliyor

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Sektör temsilcilerinden Emirhan Silahtaroğlu'nun 8 yönetim kurulu üyesinden biri olduğu FIGIEFA, Seçmeli Genel Kurulunu 22 Mayıs'ta İstanbul'da gerçekleştirecek. FIGIEFA Yönetim Kurulu ve Genel Kurulundan 41 üyenin Türkiye'yi ziyaret edeceğini belirten OSS Derneği Başkanı Ali Özçete, şunları söyledi: “Her biri milyarlarca avroluk ciroya sahip bu firmalar, satın almalarında Türkiye'nin potansiyelini tanıma fırsatı bulacak. .

FIGIEFA Yönetim Kuruluna yaptığımız davet ve zamanlaması ayrı bir önem taşıyor. 23-26 Mayıs tarihleri ​​arasında TÜYAP'ta düzenlenecek olan ve Türkiye'nin en büyük uluslararası fuarı Automechanika İstanbul, üyelerimize, sanayimize ve ülkemiz ihracatına sunduğu fırsatlarla bu alanda dünyanın en önemli ticaret platformlarından biri haline geldi. Ana destekçisi olduğumuz ve 1500'ün üzerinde katılımcıyı ağırlayacak Automechanika İstanbul 2024 fuarını ziyaret eden FIGIEFA üyelerinin, Türkiye'nin yedek parça ihracatına olumlu katkı sağlayacağına inanıyoruz.” dedi.

18 ÜLKEDEN KATILIMCI

FIGIEFA, Automechanika İstanbul ziyaretiyle ihracatımıza katkı sağlayacak 1955 yılında kurulan ve merkezi Brüksel'de bulunan FIGIEFA, 18 ülkeden 19 derneği ve 5 satın alma grubunu temsil ediyor. Araç yedek parça, servis ve onarım pazarında serbest ticareti ve etkin rekabeti korumayı amaçlayan federasyon, dünyanın en büyük yenileme pazarı şirketlerinin yetkililerini bir araya getirecek. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan OSS Derneği Başkanı Ali Özçete, şunları söyledi: “OSS Derneği Brüksel merkezli FIGIEFA'nın ilgili tarafıdır ve Genel Sekreterimiz Emirhan Silahtaroğlu da bu örgütün yönetim kurulu üyesidir. Bir süredir Brüksel dışında toplantı yapmayan FIGIEFA, bu yıl toplantılarından birini Türkiye'de gerçekleştirecek. Bu toplantı aynı zamanda seçimli bir genel kurul toplantısı olacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir