Türkiye’ye özel IONIQ 5 Advance yollara çıktı

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Türkiye'de elektrikli otomobil ve üst düzey mobilite alanındaki uzmanlığını daha da genişletmeyi ve bu alanda sektöre liderlik etmeyi hedefleyen Hyundai Assan, 2024 yılında elektrifikasyon stratejisine odaklanmaya devam ediyor. Hyundai Assan, Türkiye'ye özel geliştirilen yeni ekipman seviyelerini sunuyor. Ödeme koşulları ve fiyatları oldukça cazip olan tüketicilere, geçtiğimiz ay satışına başlayan IONIQ 5 Advance modelinin fiyatında %8'e varan indirim yaptı. Hem teknolojisi hem de sunduğu üst düzey konforla segmentinde fark yaratan IONIQ 5'in 4×2 çekiş sistemiyle Advance donanım seviyesi fiyatı 1.649.000 TL olarak belirlendi ve c seçeneği de bulunuyor. “Şimdi al, 6 ayda öde”.

Özellikleri dikkat çekici

C-SUV segmentinde yer alan IONIQ 5 Advance'ın öne çıkan özellikleri günlük kullanımda tüm beklentileri karşılıyor. IONIQ 5 Advance'ın donanım listesinde; Piksel tasarımlı LED farlar, dur-kalk fonksiyonlu akıllı hız sabitleyici ve çarpışma önleme asistanı gibi donanımlar dikkat çekerken, önde soğutma fonksiyonlu ısıtmalı deri koltuklar, BOSE Premium ses sistemi, entegre çift 12,3 inç yer alıyor. bilgi ve multimedya ekranları, sanal ekran (Head-Up Display), sürgülü tip orta konsol ve gizli otomatik kapı kolları da günlük kullanımda sahibine yardımcı oluyor. EV modellerinin en önemli özelliklerinden biri olan ve özellikle zorlu kış koşullarında sürüş menzilini artıran ısı pompası diğer tüm Hyundai modelleriyle aynı. Ayrıca IONIQ 5'in Advance versiyonunda standart olarak sunulmaktadır.

170 beygir gücündeki motorla tam 587 km

IONIQ 5 Advance, 58 kWh'lik bir bataryaya, 125 kW'lık (170 hp) tek bir arkaya monteli elektrik motoruna ve arkadan çekiş sistemine sahiptir. Otomobilin 58 kWh bataryasının %100 şarjla menzili kombine kullanımda 384 km (WLTP) oluyor. Araç, şehir içi kullanımda ise 587 kilometreye kadar menzile rahatlıkla ulaşabiliyor. IONIQ 5'in 0'dan 100 km/saat'e hızlanması Gelişmiş donanım seviyesinde 8,5 saniyedir. Aracın ulaşabileceği maksimum hız ise 185 km/saat ile sınırlı. Üstelik; Mükemmel 800 volt akü sistemi sayesinde, ultra hızlı 350 kW DC şarj cihazına bağlandığında yalnızca 18 dakikada %10'dan %80'e kadar şarj edilebiliyor. Yine WLTP düzenlemelerine göre IONIQ 5 kullanıcılarının 100 km menzile ulaşabilmesi için aracını ultra hızlı şarj istasyonlarında sadece 5 dakika şarj etmeleri yeterli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir