Elon Musk'un bir sonraki hedefi otonom sürüş: Çinli yetkililerle görüştü

Ülkenin kabinesi olarak görev yapan Devlet Konseyi'nden yapılan açıklamaya göre Musk, Pekin'de Çin Başbakanı Li Jiang ile bir araya geldi.

Toplantıda Başbakan Li, Çin'in büyük pazarının yabancı şirketlere her zaman açık olacağını belirterek, daha fazla pazar erişimi ve daha iyi hizmet garantisi sağlayacaklarını vurguladı.

Li, Tesla'nın Şanghay'da kurduğu “giga fabrika”nın ve ülkedeki satış başarısının, Çin ile ABD arasındaki ekonomik ve ticari işbirliğinin “başarılı bir örneği” olduğunu vurguladı.

KENDİNDEN SÜRÜŞ “YAKINDA”

Musk ayrıca toplantı sırasında Tesla'nın daha fazla kazan-kazan sonucu elde etmek amacıyla Çin ile iş birliğini derinleştirmek için yeni adımlar atmaya hazır olduğunu da söyledi.

Başbakan Li'yi Şangay Parti sekreteri olduğu günlerden beri tanıdığını söyleyen Musk, onunla tekrar görüşmekten mutlu olduğunu söyledi.

Şirket kaynakları, Musk'ın toplantı sırasında Tesla'nın otonom sürüş teknolojilerini Çin'de kullanmak için izin istediğini söylüyor.

Çinli bir Tesla kullanıcısının sosyal medya platformundaki sorusuna yanıt verdi.

Öte yandan Tesla'nın dış ilişkilerden sorumlu başkan yardımcısı Grace Tao, Musk'un ziyaretiyle aynı gün Çin'in resmi yayını People's Daily'de yayınlanan bir makalede, otonom sürüşün yeni enerji için “anahtar büyüme motoru” olacağını savundu. araç sektörü.

TESLA'NIN GIGA FABRİKASINDA 1 MİLYON ELEKTRİKLİ ARAÇ ÜRETİLDİ

Tesla, otonom sürüş yazılımını ilk olarak 4 yıl önce bir güncellemeyle tanıtmıştı ancak yasal düzenlemelerdeki farklılıklar nedeniyle bu teknolojiler Çin'de kullanılamıyordu.

Tesla'nın 2019 yılında üretime başlayan Şangay'daki giga fabrikası, şirketin Amerika Birleşik Devletleri dışındaki en büyük üretim tesisidir.

Burada üretilen araçlar Çin'in yanı sıra Asya Pasifik, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri'ne ihraç ediliyor.

Şirket, yılda 1 milyon elektrikli otomobil üretebilen fabrikayı 450 bin ilave kapasiteyle genişletmeyi planlıyor.

Sanayi ve tedarik zincirinde yerlilik oranı yüzde 95 olan fabrikanın çalışanlarının yüzde 99'u Çin vatandaşı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir