Travego ve Tourismo yenileniyor – Araba Haberleri

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Mercedes-Benz Türk, yeni 2024 model Travego ve Tourismo otobüsleriyle geleceğin seyahat deneyimini şekillendirmeye devam ediyor. Mercedes-Benz Türk, sürüş ve güvenlikle donatılmış Mercedes-Benz Travego ve Tourismo otobüs modellerinin yeniliklerini basın toplantısında tanıttı. en üst düzeyde teknolojiler. Mercedes-Benz Türk Otobüs Ürün Yönetim Grup Başkanı Cem Demirel, basın toplantısında yaptığı konuşmada, müşterilerin gelişen ve değişen ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda araçlarının sürekli iyileştirildiğini belirterek şunları söyledi: “Mercedes-Benz Türk olarak Otobüslerimize getirdiğimiz iyileştirmeler ve yeniliklerle en üst düzeyde güvenlik, konfor, ekonomik performans ve benzersiz performansla hizmet veriyoruz.

Yenilenme stratejimizi belirlerken en büyük yardımcımız yolcularımızdan, kaptanlarımızdan ve müşterilerimizden aldığımız geri bildirimlerdir. Her geri bildirime büyük önem veriyor ve titizlikle değerlendiriyoruz. Bu değişiklikleri Hoşdere fabrikamızın ve araştırma geliştirme merkezimizin yüksek uzmanlığı ve desteğiyle hayata geçiriyoruz. Bildiğiniz gibi sürüş ve yaya güvenliğini artırmak amacıyla Avrupa Genel Güvenlik Yönetmeliği (GSR-B) yürürlüğe girecek.

Bu yönetmelik, Ocak 2025'ten itibaren Türkiye'de otobüslerde bir takım yardımcı güvenlik sistemlerinin kayıt altına alınmasını zorunlu kılmaktadır. Amacımız, bu yönetmeliğin gerekliliklerini tam olarak karşılayan araçlarımıza teknolojilerimizi entegre ederek, kaptanlarımıza ve yolcularımıza maksimum güvenliği sağlamaktır. Nisan 2024 ve mevcut güvenlik sistemlerimizi geliştirerek sektörün lider üreticisi ve markası olmaya devam ediyoruz. Yenilikçi güvenlik sistemleri ve asistan teknolojileriyle donatılan otobüslerimiz, çevre bilincini artırarak ve sürücü hatalarını en aza indirerek kazaların önlenmesinde önemli rol oynuyor” dedi.

2024 model yılı donanım değişiklikleri

Araçların ön ve arka akslarına kelebek somun koruması eklenmesinin yanı sıra, arka aksa da Mercedes logolu aks kapakları eklenmiş ve jant tasarımı güncellenmiştir. Koridordaki zemin aydınlatmasının eklenmesiyle seyahat deneyimi daha konforlu hale getirildi. Tourismo model otobüslerde telsizin üstüne ilave bölme eklenerek kaptanların eşyalarını daha düzenli tutabilmesi sağlandı. Bu eklemeyle yolcu memnuniyetinin artırılması ve ergonomik bir seyahat deneyimi sağlanması hedeflendi.

Kaptan Dinlenme Tesislerindeki USB sürücüler A+A yerine A+C olarak değiştirildi. Çift çıkışlardan birinin C tipine dönüştürülmesiyle yeni nesil elektronik cihazlar için de şarj imkanı sunuldu. Dinlenme alanına bölme filesi ve ekstra elbise askıları eklenerek kaptanların konforu artırıldı. Travego model otobüslerin ön saklama bölmesinde yer alan hostes havalandırma menfezi Tourismo model otobüslerin tavan bagajına eklenerek misafir/hostesin seyahat konforu artırılmıştır. Travego model otobüslerdeki bölmeler premiuma yükseltildi; Bu şekilde seyahat deneyimi daha konforlu hale getirildi. Travego ve Tourismo model otobüslerin arka akslarının sağ ve sol kısımlarına, geri giderken devreye giren ve özellikle gece sürüşlerinde kaptana yardımcı olan LED aydınlatma eklenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir