Togg'dan uygun fiyatlı B-SUV: T8X için tarih verildi

“İLK YILINDA 20 BİN ÜRÜN ÜRETEN VE SATAN BAŞKA BİR FİRMA YOK”

TOGG CEO'su Karakaş, ilk modellerini satışa sunduklarında rekor talep gördüklerini belirterek, 2023 yılında üretmeyi düşündükleri araçların tamamını 18 saatte sattıklarını söyledi.

İlk 8 saatte 2022 yılında satılan elektrikli otomobil sayısından daha fazla satış yaptığını iddia eden Karakaş, şu açıklamalarda bulundu:

“Buradan iki önemli sorunun cevabını aldık; birincisi 'Türkiye böyle bir değişime hazır mı?' Hazır olduğunu gördük, kullanıcılar bilerek ve isteyerek T10X'i satın alıyor Siparişlerin yüzde 80'den fazlası en donanımlı versiyon için geldi ve ilk 20 bin adedi dünyada, Avrupa'da ve Amerika'da Çinli firmalardan bir başka firmaya teslim ettik. Üretime başladığı ilk yılda 20 bin adet üretip satan firmamız bu anlamda hem ülkemiz hem de hepimiz için güzel bir başarıdır, güzel bir başlangıçtır” dedi.

“T8X İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Gürcan Karakaş, bu başarının yeni modellerle devam edeceğini, ikinci fastback modeli ve üçüncü modelle devamın geleceğini açıkladı.

Ocak ayında T10F'yi sergilediklerini hatırlatan Karakaş, şunları söyledi: “Gösterdik ama bir yıl önce üzerinde çalışıyorduk. Şimdi de aynı şekilde T10F'nin sonuçları üzerinde de çalışıyoruz, yani bir SUV üzerinde çalışıyoruz. B segmenti, gelecek yıl T10F'nin satışları başladığında tekrar söylüyoruz “Bir süre sonra T8X'i tanıtmaya hazır olabiliriz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir