Tesla, Almanya'daki fabrikasında üretimin duracağını doğruladı

Elektrikli araç üreticisi Tesla, Alman Handelsblatt gazetesinin protestolar nedeniyle Berlin fabrikasında üretimi dört gün süreyle durduracağını bildirmesinin ardından bir açıklama yaptı.

Tesla Cuma günü, Berlin yakınlarındaki Gruenheide tesisinde üretimi askıya alacağını doğruladı.

Fabrika müdürü Andre Thierig, X sosyal medya hesabından 10 Mayıs'ta tesiste “bir günlük planlı üretim duruşu” olacağını söyledi.

Hafta sonları tesiste üretim faaliyeti olmasa da perşembe günü Almanya'da resmi tatildir.

DÖRT GÜN DURDURULACAĞI YAZILDI

Alman Handelsblatt gazetesinin haberinde, elektrikli otomobil üreticisinin, genişleme planlarına karşı yapılan protestolar nedeniyle Almanya'daki fabrikasında üretimi dört gün süreyle durduracağı yazıldı.

Şirketin Pazartesi günü personele gönderdiği bir e-postaya göre Tesla, tesiste çalışan tüm çalışanlardan Cuma günü evden çalışmalarını istedi. Üretimin Çarşamba günü gece vardiyasıyla sona ereceği ve Pazar günü gece vardiyasıyla devam edeceği bildirildi. Ayrıca fabrikaya erişimin ancak yöneticinin onayı ile mümkün olacağı belirtildi.

GENİŞLEME PLANLARI ENGELLENDİ

Tesla'nın Almanya'daki fabrikasını genişletme planları, vatandaşların daha büyük bir tesise yer açmak için ağaçların kesilmesi yönündeki önergeye karşı oy kullanması üzerine Şubat ayında durduruldu.

Aktivistler, Cuma günü fabrika kapılarının önünde bir gösteri de dahil olmak üzere Tesla'nın genişlemesine karşı çeşitli protestolar duyurdular.

Avrupa Otomobil Üreticileri Birliği'nin verilerine göre Tesla'nın Avrupa Birliği'ndeki satışları bu yılın ilk çeyreğinde önceki yıla göre yüzde 5 düştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir