TCMB'den ikinci el araç satışında yeni ödeme sistemi başladı – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), onaya tabi ödeme işlemleri için FAST Güvenli Ödeme İşlem Katmanı hizmetini devreye aldı.

TCMB'den yapılan açıklamaya göre, onay/kayıt gerektiren ödeme işlemleri için kontrollü bir ortam sağlayacak FAST Güvenli Ödeme İşlem Katmanı hizmeti 31 Mayıs 2024 tarihinden itibaren kullanılıyor.

Hizmet, başta ikinci el araç alım-satım işlemleri olmak üzere, işlemde yer alan taraflar için teminat gerektiren farklı iş modellerinde kullanılabilmektedir.

Basın bülteninde şu bilgilere yer verildi:

“FAST sistemi üzerine kurulu bir aracılık hizmeti olan Güvenli Ödeme İşlemi, yetkili kurumlarca onay/kayıt gerektiren işlemlerde para transferlerinde tutarın FAST katılımcısı bir kuruluşun elinde tutulmasını sağlayarak işlemin taraflarına güvenlik sağlar. işlemler tamamlanır Bu hizmet ile ödemeyi gönderecek kullanıcıya onay verilir. Kayıt işlemi tamamlanmadan ücretin karşı tarafa aktarılmayacağı ve ücretin kullanıcının hesabına aktarılacağı garanti edilir. Onay/kayıt süreci tamamlandıktan sonra ödemeyi alacak olan kullanıcı.

FAST güvenli ödeme işlemi ilk aşamada 2 milyon TL işlem limiti dahilinde kullanılabilecek.

Güvenli Ödeme İşlem Katmanı Hizmetinin de FAST sistemindeki diğer katman hizmetleri gibi hızla yaygınlaşması bekleniyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir