SWM Motor Türkiye'de üretim için başvuruda bulundu

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Çin'in büyük otomotiv üreticisi Shineray Group bünyesinde faaliyet gösteren ve ATMO Group'un Türkiye'de temsil ettiği SWM Motor da üretime yönelik önlemler aldı. ATMO Group CEO'su Anton Chernov, Türkiye'de markaya yoğun bir ilgi olduğunu belirterek, şunları söyledi: “ATMO Group olarak Türkiye'de yatırım yapmak ve daha fazla proje geliştirmekle ilgileniyoruz.

Türkiye'de çalışan sayımız geçen yıla göre iki kat arttı, ciromuz her yıl artıyor ve uzun vadeli bir gelişim planımız var. Şu anda yıllık 50.000'in üzerinde araç üretim kapasitesine sahip bir üretim tesisi üzerinde çalışıyoruz. Üretim tesisinin Türkiye pazarının ihtiyaçlarını karşılaması beklenirken, aynı zamanda Balkan ülkeleri ve AB bölgesindeki diğer pazarlara ihracata da odaklanılması bekleniyor.

Türkiye'de üretim için Sanayi Bakanlığı ile aylar önce görüşmelere başladık. Ayrıca Ticaret Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ile görüşmelerimiz devam ediyor. Yeni projelerimiz için güçlü yerel ortaklarla aktif olarak iletişim halindeyiz. Ancak yatırım projesine ilişkin nihai karar devletin sağlayacağı destek tedbirlerine bağlı olacaktır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir