Škoda'nın yeni elektrikli Elroq'u yolda

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Bu sonbaharda dünya prömiyerinde tüm detaylarıyla görücüye çıkacak olan Elroq, sunduğu özellikler ve teknolojiyle kendi segmentinde ses getirmeye hazırlanıyor. Şirketin tamamen elektrikli serisi yeni Elroq ne zaman satışa çıkıyor? ürünleriyle marka, adet bazında en büyük pazarlardan biri olan kompakt SUV segmentine doğru genişleyecek. Heybetli görünümüyle yeni Modern Solid tasarım dilini benimseyen ilk Škoda modeli olacak Elroq, markanın dış görünümünü daha da güçlendirecek. Tamamen yeni elektrikli Škoda Elroq, açık hava maceraları için mükemmel bir yol arkadaşı olarak öne çıkıyor. Aynı zamanda kompakt boyutları ve çevik kullanımı sayesinde şehir hayatı için mükemmel, sıfır emisyonlu bir model olacak.

Tek şarjla 560 kilometreye kadar menzil sunacak

Yeni Škoda modeli dört farklı seçenekle satışa sunulacak: Elroq 50, 60, 85 ve 85x. Elroq, 125 ile 220 kW arasında güç sunan farklı akü ve versiyonlarıyla tercih edilebiliyor. Giriş seviyesi Elroq 50, 55 kWh pil kapasiteli arkadan çekişli ve arka aksta 125 kW güç üreten bir elektrik motoruna sahip. Elroq 60, 63 kWh batarya ve 150 kW elektrik motoruyla satışa sunulacak. Elroq 85 ve Elroq 85x çeşitleri 82 kWh batarya ile donatılmıştır.

Arkadan çekişli Elroq 85'in maksimum çıkışı 210 kW iken Elroq 85x'te ön aksta ilave bir elektrik motoru yer alıyor. Elroq 85x, standart olarak dört tekerlekten çekiş ve 220 kW güç sunuyor. Ancak Elroq, tek şarjla 560 kilometreyi aşan özerkliğiyle öne çıkıyor. Yeni Škoda Elroq'un tüm versiyonları farklı hızlarda DC hızlı şarjı destekliyor. 175 kW'a kadar DC şarj hızlarını destekleyen Elroq'un pili, 28 dakikadan kısa sürede %10'dan %80'e şarj olabiliyor.

6 elektrikli yollarda

Elroq da tüm Škoda modelleri gibi geniş iç hacmi ve kullanım kolaylığıyla öne çıkıyor. 470 litre bagaj hacmine sahip olan Elroq, arka koltuklar katlandığında 1580 litre hacim sunuyor. Yeni Elroq, Skoda'nın önümüzdeki dönemde tamamen elektrikli 6 modeli kapsayacak elektrikli mobilite atağına hız kazandıracak. Elroq, Enyaq ve Enyaq Coupé'den sonra MEB modüler elektrikli otomobil platformunu kullanan üçüncü Škoda modeli olacak. Elroq'un ardından Epiq elektrikli B-SUV modeli de 2025 yılında tanıtılacak. Bu sayede müşterilere Enyaq, Enyaq Coupe, Enyaq Coupe RS, Enyaq L&K, Elroq ve Epiq ile geniş bir elektrikli ürün yelpazesi sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir