Stellantis Pro One 12 yeni reklam filmi yayınlayacak

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Tüm otomotiv sektörlerine yatırım yapan dünyanın en büyük mobilite şirketlerinden biri olan Stellantis, ticari araçlara yönelik stratejik hamlesi Stellantis Pro One ile güçlü bir 2023 yılını geride bıraktı. Grup şirketlerindeki ürün gamının tamamını yenileyerek pazara sunmaya hazırlanan Stellantis Pro One, hafif ticari ürün gamının tamamıyla atağa geçiyor.

Sektör yetkililerinden Xavier Peugeot şunları söyledi: “İkinci nesil elektriğe geçiş doğrultusunda tüm Stellantis hafif ticari araç serisinin yenilikçi teknolojiler ve bağlantılı hizmetlerle birlikte yenilenmesi, liderliğin ve müşterinin temelini oluşturuyor. Pro One tarafından desteklenen, odaklı bir yaklaşım.” Hafif ticari araç müşterilerine üstün kapasite, güvenlik ve çok yönlülük sağlamaya odaklanan Stellantis, yenilenmiş kompakt, orta ve büyük hafif ticari ve elektrikli araçlardan oluşan eksiksiz bir ürün yelpazesini tanıttı. Stellantis Ticari Araçlar İş Birimi'nin stratejik Pro One operasyonu, Citroën, FIAT Professional, Opel, Vauxhall ve PEUGEOT markalarına ait 12 araçla ilgilidir. Stellantis ve markaları, ticari araç sürücüleri ve kullanıcıları için stressiz bir ortam ve güvenilir bir ortak sağlamak amacıyla bir dizi gelişmiş elektrikli güç aktarma organları, güvenlik, ADAS ve bağlantılı teknolojilerden yararlanıyor. Bugün Stellantis hem tam elektrikli (BEV) hem de yakıt hücreli elektrikli (FCEV) seçenekler sunuyor. Bu nedenle sıfır egzoz emisyonlu tahrik sistemleri açısından Avrupa hafif ticari araç pazarında tartışmasız liderdir. Yenilenen hafif ticari araç serisi, kullanılabilirlik özelliklerinden ödün vermeden daha fazla otonomi sunan elektrikli araçlara yönelik dahili akü sistemleri de dahil olmak üzere ikinci nesil sıfır egzoz emisyon teknolojilerini de beraberinde getiriyor.

420 kilometreye kadar özerklik!

Yeni kompakt hafif ticari araçlar, ikinci nesil tam elektrikli tahrik sistemleriyle 340 kilometrenin üzerinde menzil sunuyor ve kendi kategorisinde en iyi değeri elde ediyor. Yeni orta boy elektrikli hafif ticari araçlar, 50 veya 75 kWh batarya ile 350 kilometreye kadar menzil sunuyor. Büyük hafif ticari araçlar, 420 kilometreye varan menzile ve 110 kWh batarya ile sınıfının en iyi fiyat-performans oranına sahip. Ayrıca 150 kW hızlı şarj ile büyük hacimli hafif ticari araçlar bir saatten kısa sürede yüzde 0'dan yüzde 80'e şarj edilebiliyor. İyileştirmeler aynı zamanda Stellantis'in sıfır emisyonlu hidrojen yakıt hücresi tahrik teknolojisindeki liderliğini de güçlendiriyor. Orta büyüklükteki hafif ticari araçlarda kullanılacak ve 2024 yılı ortalarında satışa sunulacak ikinci nesil hidrojen yakıt hücresi, Stellantis'e özel orta seviye yakıt sistemine sahip. Bu sistem, 400 kilometreye kadar menzille bu segmentte rekor değer sağlıyor.

Stellantis Pro One 12 yeni reklam filmi yayınlayacak

Hidrojen yakıt hücreli tahrik sistemi, orta seviye güç mimarisi ve sadece beş dakikalık şarj süresiyle 500 kilometreye kadar menzille 2024 yılında büyük hacimli hafif ticari araçlarda da kullanıma sunulacak. Ek teknolojilerle yeni nesil hafif ticari araçlar geliştirildi. Bunlardan biri olan, direksiyon simidindeki kanatçıklar aracılığıyla etkinleştirilen rejeneratif fren sistemi, enerji geri kazanımını en üst düzeye çıkarmak için aracın ağırlığını ve yol dinamiklerini de hesaba katıyor. Tamamen elektrikli kompakt hafif ticari araçlardaki ısı pompası, soğuk günlerde ve kış koşullarında enerji kullanımını optimize ederek aracın menzilini en üst düzeye çıkarır. Ayrıca yeni nesil teknolojilerin yer aldığı hafif ticari araç serisinin odağında sürücü yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir