Škoda Superb'i yeniliyor – Otomobil Haberleri

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Önceki nesil gibi sedan ve kombi versiyonları bulunan Superb, kalitesi, konforu, lüks seviyesi ve farklı motorlarıyla segmentinde referans olmaya devam edecek. Lansmana özel olarak sunulan Superb Sedan, 1 milyon 950 bin TL'den başlayan fiyatlarla müşterilerin beğenisine sunulurken, Yeni Škoda Superb Combi ise 2 milyon 550 bin TL'den başlayan fiyatlarla tercih edilebiliyor.

Yeni modelin basın lansmanında değerlendirmelerde bulunan sektör yetkililerinden Zafer Başar, Superb'in kendi segmentindeki önemine dikkat çekerek şunları söyledi: “Škoda, 2001 yılından bu yana D segmentinde dengeleri değiştirmeye devam ediyor. Bugün görüyoruz ki; Yeni nesil Superb'in daha da iddialı hale geldiğini, kendisiyle yarıştığını görüyoruz. Sedan ve kombi versiyonlarıyla sunulan araç, kendi segmentinde öncü rol oynayan bir modeldir. Türkiye'de yaygın olarak tercih edilen sedan modeli, hem marka içinde hem de segmentinde benzersiz bir konuma sahip. Haziran ayından itibaren yeni nesil Superb modellerini yollarda görmeye başlayacağız. Yeni Superb, 45.000 adetlik satış hedefimizin ikinci yarısında önemli bir rol oynayacak. Geçen yıl bu segmentte birinciydik ve şimdi yeni neslin gelmesiyle birlikte hedefimiz yine bu sınıfta birinci olmak. Bu yıl Superb modelinin tedarik süreçlerine bağlı olarak 12-15 bin adetlik satış performansına ulaşmayı hedefliyoruz. Lansman dönemine iddialı bir fiyatla başladık ve şu ana kadar sadece ön taleple 5 binin üzerinde talep aldık ve bu sayı giderek artıyor. Bu rakam yılın geri kalanında satışa sunacağımız araçların yaklaşık yüzde 30'unu temsil ediyor ve ilgiden memnunuz. Aracın bu sınıftaki açığı büyük bir güçle kapatacağına inanıyoruz” dedi.

Škoda Superbi'yi yeniledi

%25’i premium segmentten geliyor

Yüce Auto Škoda Genel Müdürü Zafer Başar, segmentinin en önemli oyuncularından biri olarak öne çıkan Superb'in müşteri profili hakkında şöyle konuştu: “Superb müşterilerimizin dörtte birinin, yani %25'inin geldiğinin altını çizmeliyim. üst sınıflardan. Geriye kalan müşterilerimizin önemli bir kısmı Superb'i daha önce kullanmış ve tekrar alışveriş yapmaktadır. Bir kısmı başka markalardan Škoda'ya geçenlere ait. Amacımız doğru hizmet politikası ve güçlü ürün memnuniyeti ile onları markamızda tutmaktır. Bu yıl kolay bir dönem olmayacak. Ama müşterilerimiz için, özellikle de markamızdan araba almayı düşünenler için koşulları olabildiğince kolaylaştıracağımız bir dönem olacak. Bu politikayı mümkün olduğu kadar uzun süre ticari kaygılar olmadan sürdürmenin doğru olduğuna inanıyoruz. Çünkü ciddi bir büyüme fırsatımız var. Yüce Auto Škoda olarak piyasa koşulları ne olursa olsun bu fırsatı lehimize kullanmak istiyoruz. İlk 5'e girme ve büyük marka olma hedefimizden vazgeçmediğimizi çok açık söyleyebilirim. Çünkü şu anda toplam binek otomobil pazarının yüzde 92’sini temsil eden, ürün gamı ​​en geniş olan markadan bahsediyoruz” dedi.

Škoda Superbi'yi yeniledi

Yeni modeller geliyor

“Yeni modeller sunmaya devam eden Škoda bayileri deneyim merkezleri haline gelecek.” Türkiye'ye sundukları yeniliklerin devam ettiğini belirten Başar, sözlerine şöyle devam etti;

“Bizim de Škoda gibi Türkiye'de çok yeni ve genç bir ürün gamımız var. Birçok farklı segmentte farklı ürünlerle dikkat çekerken, yenilikçi davranarak da her müşteri kitlesine hitap etmeyi başarıyoruz. Şu anda yedi modelimizin beşi için güncellemelerimiz mevcut. Scala, Kamiq ve Octavia modellerimiz yenilenirken, yeni nesil Kodiaq ve Superb modellerimiz de Türkiye'de satışa sunuldu. Tüm ürün gamımızı yenilemenin yanı sıra önümüzdeki yıl tamamen elektrikli Enyaq modelimizi de Türkiye'ye getireceğiz. Yeni Superb, dinamik ve güçlü tasarımıyla markamızın atak yılı olan 2024'ün en önemli rollerinden birini oynayacak. Öte yandan global anlamda büyüyen bir markayız. Škoda, 2026 yılına kadar Enyaq ailesinden dört tamamen yeni elektrikli araç ve iki yenilenmiş modeli sunmaya hazırlanıyor. Škoda, tamamen elektrikli araç yelpazesini altıya çıkararak müşterilerine marka tarihindeki en geniş ürün yelpazesini sunacak.

Škoda Enyaq modelimizi 2025 yılında Türk müşterilerimizle buluşturmayı planlıyoruz. Bu model, Škoda'nın elektrikli araç segmentindeki vizyonunu ortaya koyması açısından da önem taşıyor. Elektrikli araçlara geçiş sürecinde endişeler arasında yer alan menzil ve şarj süresi sorunlarını en aza indirmek için bayilerimizi çok daha pahalı ama çok daha etkili olacağına inandığımız DC şarj cihazlarıyla donattık. Kapılarımızı sadece Škoda müşterilerine değil, tüm marka müşterilerimize de açıyoruz. Bu nedenle tüm showroomlarımızı deneyim merkezlerine dönüştüreceğiz. Çok kısa bir süre içerisinde bizi ziyaret edecek olan markanın tüm müşterilerine; Araçlarını çok kısa sürede şarj etmelerini ve bizi tanımalarını istiyoruz” dedi.

Yeni Superb başarı öyküsüne devam edecek

Yeni Superb, önceki nesillerin benzersiz mirasını sürdürecek. Škoda, modern Superb'de Combi gövde stiliyle adından söz ettirirken, kendi segmentinde sedan versiyonunu da sunarak farklı bir konum işgal etmeye devam ediyor. İlk kez 2001 yılında piyasaya sürülen ve bugüne kadar 1,6 milyon adedin üzerinde satılan Superb, yirmi yılı aşkın süredir çok sayıda uluslararası ödül kazandı. 2001-2008 yılları arasında birinci nesil Superb toplam 137 bin adet satılırken, 2008-2015 yılları arasında ikinci nesil modelin toplam satışı 618 bin adet olarak gerçekleşti. Superb'in üçüncü nesli 2015 yılında tanıtıldı ve bugüne kadar toplam 845 bin adetin üzerinde satıldı. Türkiye, 55.000 adedi aşan satış rakamıyla sedan segmentinde dünya birincisi oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir