Pirelli, İzmit'te Ferrari'ye lastik üretecek

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

İzmit'te “Enzo” için üretilen lastikler, Maranello şirketinin diğer iki tarihi süper otomobili olan Ferrari F40 ve F50 için mevcut iki seçeneğe iki yeni P Zero ekleyerek Ferrari Classic için Pirelli kataloğunu genişletiyor.

P SIFIR ZAMANLI SİSTEM YÜKLEYİCİ

Pirelli, 2002 yılında piyasaya sürülen “ekstrem spor otomobil” Ferrari Enzo için 245/35 R19 ön ve 345/35 R19 arka lastiklerden oluşan yeni bir P Zero Corsa sistemi geliştirdi. Collezione serisindeki diğer tüm lastikler gibi bu ürün de Orijinaliyle aynı görünüme sahip ancak modern malzeme ve teknolojilerle üretilmiştir. 2000'li yılların başında yol serisinin en sportif modeli olarak tasarlanan bu lastik, yüksek hızlarda ve virajlarda maksimum stabilite sunarken, pistte de kullanılmasına olanak tanıyan özel bir yapıya sahip.

Önde yönlü ve arkada asimetrik olan iki farklı sırt tasarımı da suda kızaklamayı azaltmaya yardımcı olur. Ferrari test sürücüleri, yeni lastiği test ederek dönemin sportif karakterini yeniden keşfetti. Bu lastikler Pirelli'nin “şampiyonların fabrikası” unvanını taşıyan İzmit Türkiye fabrikasında üretiliyor. Pirelli İzmit Fabrikası ayrıca dünyanın en prestijli yarışları için 400'ün üzerinde farklı tipte yarış lastiği üretiyor. Collezione serisine eklenen IP Zero Corsa Sistemi, Maranello fabrikasının şimdiye kadar ürettiği Formula 1 yarış otomobiline en yakın yol otomobili olarak tanımlanan Ferrari F50 için 245 lastikten oluşuyor. Ayrıca /35 R18 ön lastikler ve 335/30 R18.ite arka lastiklerle sunulmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir