Mercedes'ten yeni EQV ve V serisinde değişiklik var

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

2023 yılında ticari vanlara yönelik premium bir stratejinin beklendiği paylaşıldı. Tüm Mercedes-Benz binek otomobillerinde olduğu gibi, yeni geliştirilecek ve bireysel kullanıma uygun hale getirilecek gelecekteki tüm MPV'lerde lüks stratejisi uygulanacak. Mercedes-Benz, 2026'dan itibaren satışa sunulacak modüler ve ölçeklenebilir Van Electric mimarisinin (kısaca VAN.EA) lansmanıyla bu stratejik değişimi tam olarak uygulamayı hedefliyor. Kişisel kullanıma yönelik yeni orta MPV'ler, EQV ve V-Serisi , bu yolculukta 'önemli bir kilometre taşını' temsil ediyor. Her iki model de yeni dış ve iç tasarımlarıyla daha da gelişmiş bir yapıyı ortaya koyuyor. Özellikle daha akıllı dijital ağ çözümleri ek kolaylık ve güvenlik sunar.

Geleceğe bir köprü

Mercedes-Benz EQV ve V-Serisi minivanlar Avrupa ve Asya pazarlarında oldukça popüler. Müşteri kitlesi ailelerden eğlence meraklılarına, VIP kullanıcılardan iş adamlarına kadar çeşitlilik göstermektedir. Modeller geniş iç hacimleri, yüksek konfor ve kalitesi ve benzersiz tasarımıyla öne çıkıyor. Ayrıca çok sayıda donanım serisiyle çeşitli kişiselleştirme seçenekleri sunar. EQV modeli AVANTGARDE olarak sunulurken, V Serisi temel versiyona ek olarak STYLE ve AVANTGARDE serilerinde ve üst seri olarak EXCLUSIVE versiyonlarında satılmaktadır. V-Serisi için AMG Line ve Gece paketine ek olarak EQV için Dış ve İç Tasarım paketleri gibi opsiyonel tasarım paketleri de mevcuttur. Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar, MPV'lerini daha cazip hale getirerek pazardaki konumunu daha da güçlendiriyor. Bu, segmentin zirvesinde daha karlı büyümenin yolunu açıyor. Önümüzdeki birkaç yıl içinde yeni araçlar yalnızca üst düzey MPV deneyimi arasında köprü kurmakla kalmayacak, aynı zamanda tamamen elektrikli bir geleceğe de katkı sağlayacak. 2026 yılından itibaren pazara sunulacak “tamamen elektrikli” VAN.EA aracının yenilikçi mimarisi bu geleceğin temel unsurunu oluşturuyor. Gelecekte yeni geliştirilen tüm minivanlar bu platformu temel alacak. VAN.EA aynı zamanda Mercedes-Benz'in sürdürülebilir kurumsal stratejisindeki en önemli dönüşüm hedeflerinden biri olan 2039 yılına kadar sıfır karbonlu yeni araç filosuna doğru önemli bir kilometre taşı oluşturuyor.

Mercedes'ten yeni EQV ve V serisinde değişiklik var

Yeni dış tasarım

Yeni EQV ve V serileri yeni görünümleriyle farklılık gösteriyor. Daha da geliştirilen tasarım, her iki modele de kendi segmentlerinde daha farklı ve benzersiz bir görünüm kazandırıyor. Yeni ön tasarım, farklı şekilli radyatör ızgarası ve güçlü tampon tasarımıyla çarpıcı bir görünüm yaratıyor. Donanım seviyesine bağlı olarak radyatör ızgarasını bir LED ışık bandı çevreliyor. Serinin en üst modeli olan V-Serisi EXCLUSIVE, kaputunda ilk kez prestijli dikey Mercedes yıldızını barındırıyor. Donanım seviyesine bağlı olarak standart veya opsiyonel olarak sunulan zarif tasarımlı MULTIBEAM LED adaptif farlar, tüm versiyonlara daha fazla şıklık katıyor. Arkada Mercedes-Benz yazılı yeni krom kaplama ve yeni LED far grubu benzersiz bir görünüm yaratıyor. Konturları koyulaştırılan arkadan aydınlatmalı düzenek böylece daha parlak bir ışık imzası oluşturur. Zarif ve çekici görünüm, dört yeni gövde renginin yanı sıra aerodinamik olarak optimize edilmiş yeni 17, 18 ve 19 inç alaşım jantlarla tamamlanıyor. Yeni MPV modelleri, standart olarak sunulan en yeni MBUX (Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi) bilgi-eğlence sistemiyle benzersiz bir dijital ve interaktif deneyim sunuyor. Sezgisel ekran ve çalıştırma konsepti, çok sayıda bilgi-eğlence, konfor ve araç işlevi için kişiselleştirilmiş öneriler sunar. Kontrol, merkezi ekran, direksiyon simidindeki dokunmatik kontrol yüzeyleri, orta konsoldaki dokunmatik yüzey veya daha da optimize edilmiş öğretilebilir sesli asistan “Hey Mercedes” aracılığıyla gerçekleştirilir. En yeni MBUX nesli aynı zamanda artırılmış bilgi işlem gücü, elektrikli araçlara özel ek işlevlere sahip EQV ekranlar ve park yardımının merkezi ekranda görüntülenmesi gibi başka avantajlar da sunuyor.

Zengin ürün çeşitliliği

Yeni tamamen elektrikli EQV, 90 ve 60 kWh için maksimum 150 kW (204 hp) çıkış ve 70 kW (95 hp) sürekli çıkış üreten bir elektrik motoruna sahiptir (WLTP: birleşik enerji tüketimi: 29,43-27,04 kWh/ 100 km; kombine CO2 emisyonları: iki akü boyutuyla (0 g/km) satışa sunulmaktadır.EQV, verimli bir enerji geri kazanım sistemi ve optimize edilmiş termal yönetim katkısıyla 277-365 km WLTP elektrikli sürüş menzili sağlar. gerçek dünyada verimliliği ve menzili artırır Tamamen elektrikli MPV, hem evde hem de şarj istasyonlarında standart olarak 11 kW'a kadar alternatif akım (AC) şarjını ve hızlı bir şekilde 110 kW'a kadar doğru akım (DC) şarjını destekler. Hızlı şarj istasyonunda SoC'nin (şarj durumu) %10-80 seviyesinde olması yaklaşık 40 dakika sürer.Yeni Sınıf V, başarısını kanıtlamış verimli OM654 dizel motorla donatılmıştır. Bu motor üç farklı güç seviyesinde mevcuttur: 120 kW (163 hp), 140 kW (190 hp), 174 kW (237 hp) (WLTP: ortalama yakıt tüketimi: 8,7-6,9 l/100 km; ortalama CO2 emisyonu: 229 -182 g/km). 9G-TRONIC otomatik şanzıman ve farklı şasi ve sürüş modu seçenekleri, tüm versiyonlarda çevik ve konforlu sürüş özellikleri sağlıyor. İçten yanmalı motor arkadan çekişli olmasına rağmen dizel versiyonlar için opsiyonel dört tekerlekten çekiş sistemi de mevcuttur. Elektrikli versiyonlar önden çekişli olarak sunuluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir