Le Mans 24 Saat yarışı 15 Haziran'da başlıyor

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

92. kez düzenlenen ve motor sporlarının en zorlu organizasyonlarından biri olarak anılan yarış, bu yıl pek çok yeni markanın katılımıyla heyecanlı anlara sahne olacak. Alpine, BMW, Cadillac, Ferrari, Lamborghini, Peugeot, Porsche ve Toyota Hypercar sınıfına geri dönerken, LM P2 ve LMGT3 sınıfındaki otomobiller üstün mühendislik özellikleriyle öne çıkıyor. Geçmişten bu yana Motul'un ürün geliştirme süreçlerinde önemli rol oynayan ve pistlerdeki deneyimlerinden ortaya çıkan NGEN, sektörün performanstan ödün vermeyen, ham petrole bağımlılığı ortadan kaldıran ve petrolden üretilen ilk eko-yağ olarak öne çıkıyor. yüksek teknolojiye sahip rafine yağ bazları.

dayanıklılık yarışı

Ancak gerçek bir dayanıklılık yarışması olan Le Mans'ın ana sponsoru olan Motul, otomobil sahiplerine seride yarışan otomobiller için geliştirdiği 300V Le Mans Serisini satın alma fırsatı sunuyor.

Otomotiv sektörünün zirvesini temsil eden Le Mans 24 Saat Yarışı, bu yıl 15-16 Haziran tarihleri ​​arasında dünya çapında milyonlarca izleyiciye heyecanlı anlar yaşatmaya hazırlanıyor.

1923'ten bu yana düzenlenen Le Mans 24 Saat yarışına Steve McQueen, Brad Pitt, Rafael Nadal ve Alain Delon gibi ünlü isimler start verirken; Bu yıl görevi ünlü futbolcu Zinedine Zidane devralıyor.

Hypercar, LM P2 ve LMGT3 kategorilerinden 62 farklı otomobilin yarışacağı yarışta otomobillerin 5 bin kilometrenin üzerinde yol kat etmesi bekleniyor. Motul'un ana sponsoru olduğu yarışta, sponsor olduğu takımlardan GCK'nin hidrojenle çalışan Foenix H2 prototipi ilk kez kamuoyuyla buluşacak.

United Autosport (McLaren) ve Manthey Racing'in sponsoru Motul ve kadın sürücülerinin WEC 2024 favorisi Iron Dames, en eski İtalyan otomobil üreticilerinden biri olan ve Hypercar'ın tek temsilcisi olan Isotta Fraschini'nin yeniden bir araya gelmesini kutlayacak. kategori , yamaçlarda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir