Kullanılmış pilleri geri dönüştürecek – Otomobil Haberleri

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Ford Otosan, sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda döngüsel ekonomiye katkı sağlayacak yeni FO&US projesini hayata geçirdiğini duyurdu. Kurulduğu günden bu yana tüm faaliyetlerini çevreye ve topluma fayda sağlayan ürün ve hizmetler sunma hedefiyle yürüten Ford Otosan, Çevre, Toplum ve Yönetişim alanlarında daha büyük fayda yaratmak için çalışmalarına devam ediyor. sürdürülebilirlik stratejisi işi.

Pomega Enerji Depolama Teknolojileri A.Ş. Ford Otosan ile hayata geçirilmesi kararlaştırılan FO&US projesi, Ford Otosan'ın kullanılmış akülerinin enerji depolama sistemlerinde kullanılarak çevresel ve ekonomik değer yaratılmasını amaçlıyor.

Kullanılmış pilleri dönüştürecek

Ford Otosan'ın tamamlanan ilk araç aküleri arasında ilk ikincil hayat projesi olan FO&US projesi, kullanılmış akülerin yeniden değerlenerek döngüsel ekonomiye katkı sağlanmasını hedefliyor. FO&US, enerji depolama sistemi olarak kullanılan pillerin kullanımına dayanan bir çalışmadır. Atık olarak değerlendirilen piller gerekli performans testlerine tabi tutularak geri dönüşüm sürecine girmektedir.

Bu süreçte pillerin yeniden kullanıma uygunluğunun belirlenmesi amacıyla sağlık testleri, şarj/deşarj testleri ve maksimum gerilim/akım testleri gibi testler uygulanır. Proje aynı zamanda iç girişimcilik programı kapsamında tasarım odaklı düşünme ve yalın girişimcilik yöntemlerinin kullanıldığı bir inovasyon projesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir