Isuzu, D-MAX BEV elektrikli modelini yollara çıkarıyor

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Markanın ilk D-MAX BEV elektrikli pick-up modeli, 27 Mart – 7 Nisan tarihleri ​​arasında Tayland'da düzenlenecek 45. Bangkok Uluslararası Otomobil Fuarı'nda ilk kez pick-up severlerle buluşacak. Sıfır emisyonlu D-MAX BEV, pick-up'lardan beklenen yüksek performansı korurken ticari ve binek araçların ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirildi. Önde ve arkada yeni geliştirilen elektrikli akslara sahip kalıcı dört tekerlekten çekiş sistemi, D-MAX BEV'in zorlu yollarda mükemmel performans sunmasını ve gürültü ve titreşimi en aza indirirken elektrikli araçlara özgü doğrusal hızlanma hissi vermesini sağlıyor.

İki elektrik motoru var

D-MAX BEV, mevcut dizel modellerle aynı şekilde çalışmasına olanak tanıyan sağlam bir şasi ve gövde tasarımına sahiptir. 66,9 kWh kapasiteli lityum iyon batarya ile donatılan D-MAX BEV, önde 40 kW, arkada 90 kW olmak üzere iki adet elektrik motoruna sahip olup toplam 130 kW güç üretiyor. Daha fazla güç üreten elektrik motorları daha fazla çekme kapasitesi sağlar.

Maksimum 1.000 kg yük kapasitesi sunan elektrikli D-MAX, 3,5 ton çekme kapasitesiyle dikkat çekiyor. Isuzu, pikapları farklı amaçlarla kullanan tüketicilere yanıt olarak elektrikli D-MAX BEV ile alternatif bir aktarma organı seçeneği sunacak. Markanın yeni elektrikli aracı, 2025 yılında Norveç gibi bazı pazarlarda sunulmaya başlayacak. Daha sonra pazar ihtiyaçlarına ve elektrikli altyapı şarjının yaygınlığına bağlı olarak İngiltere, Avustralya, Tayland ve diğer ülkelerde kademeli olarak satışa sunulacak. Araçlar.

Isuzu otobüs, kamyon ve pikap modellerinin üreticisi Anadolu Isuzu, D-MAX'in elektrikli versiyonunu Türkiye'de satışa sunmayı planlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir