Ford 40 binden fazla aracını geri çağırıyor

Amerikalı otomobil üreticisi Ford hakkında kendi ülkesinde soruşturma açıldı.

ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA) Cuma günü yaptığı açıklamada, Ford hakkında bir soruşturma başlattığını ve aracın motorunda yangına neden olabilecek yakıt sızıntısı endişesi nedeniyle 42.000'den fazla SUV modelini geri çağırdığını söyledi.

Oto güvenlik düzenleyicisi, Ford'un 2022-2023 Bronco Sport modeli ve 1,5 litrelik motorlara sahip 2022 Ford Escape SUV'ları için önerdiği geri çağırma çözümünün uygunluğunu ve güvenlik sonuçlarını gözden geçirdiğini söyledi.

Ford, onu çatlatabilecek ve yakıtın sızmasına neden olarak kaputun altında yangına neden olabilecek yeni bir yakıt enjektörünü geri çağırdı.

Ford, motor kontrol yazılımı güncellemesi ve temizleme kurulumu üzerinde çalışırken, bozuk yakıt enjektörünü değiştirmek risklidir.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, 1.5L Escape ve Bronco Sport araçlarının kaportasında beş yangından haberdar olduğu ancak herhangi bir kaza veya yaralanma bildirilmediği belirtildi.
NHTSA, Ford'un aynı sorun nedeniyle 2022'de yaklaşık 522.000 2020-2023 Ford Escapes ve 2021-2023 Ford Bronco Sport modelini aynı düzeltmeyle geri çağıracağını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir