Elektrikli Tourneo Custom ağustos ayında sokaklara çıkacak

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Ford Otosan, Yeniköy fabrikasında ürettiği yeni E-Tourneo Custom ile VIP taşımacılıkta yeni bir standart belirliyor. E-Tourneo Custom, daha konforlu bir seyahat için yüksek verimliliğe sahip akülü elektrikli aktarma organlarını1 elektrikli araç gücü ve çevre dostu yeni bir platformla birleştiriyor. Türkiye ve Avrupa'da siparişe açık olan E-Tourneo Custom, hem kişisel kullanıma hem de ticari müşterilere yönelik olup, sekiz kişiye kadar konaklama kapasitesiyle ferah bir iç mekan sunuyor.

Korkuluklu arka koltuklar

Yeni model, raylı arka koltuklar, eller serbest elektrikli yan kapılar, B&O2 ses sistemi, panoramik cam tavan ve yenilikçi eğimli direksiyon simidi dahil olmak üzere benzersiz bir premium elektrikli araç sunuyor. Yeni nesil araç tasarımının sağladığı üstün iyileştirmeler ve araç dinamikleri konfor seviyesini daha da artırıyor. Bağımsız arka süspansiyona sahip optimize edilmiş şasi mimarisi sayesinde, sessiz elektrik performansının yanı sıra daha yüksek sürüş konforu ve stabilite garanti edilir.

Elektrikli Tourneo Custom ağustos ayında sokaklara çıkacak

Mesafe 325 kilometre

E-Tourneo Custom, olağanüstü performans, iyileştirmeler ve 325 km1'ye kadar menzil sunmak için kullanılabilir 64 kWh'lik bir pil ve 160 kW'lık bir elektrik motoruyla çalışır. Tamamen elektrikli motoru sayesinde daha fazla enerji verimliliği sunan çok amaçlı araç, aynı zamanda daha rahat ve konforlu bir sürüş deneyimi için tek pedalla sürüş kabiliyeti de sunuyor.

Entegre 11 kW AC üç fazlı şarj cihazı, pili sekiz saatten daha kısa bir sürede tamamen şarj edebilir6, 125 kW DC hızlı şarj cihazı6 ise pili yaklaşık 41 dakikada yüzde 15'ten 80'e kadar şarj edebilir. E-Tourneo Custom'ın şarj profili, hızlı ve rahat şarj sağlamak için enerjiyi önden yükler. Laboratuvar testlerinde sistem, 125 kW DC hızlı şarj cihazıyla yalnızca 5 dakikada6 yaklaşık 38 kilometrelik menzil ekledi. Pro Power Onboard9 teknolojisi ayrıca müşterilerin E-Tourneo Custom ve Tourneo Custom PHEV'in tüm potansiyelinden yararlanmasına olanak tanır. Kabin prizlerinin sağladığı 2,3 kW'a varan güç sayesinde, dijital cihazların veya spor ve kamp ekipmanlarının şebekeye bağlı olmadığı durumlarda çalıştırılması mümkündür.

Elektrikli Tourneo Custom ağustos ayında sokaklara çıkacak

Evde şarj çözümü

Aracın Frankfurt'taki testinde konuşan sektör temsilcilerinden Özgür Yücetürk, aracın küçük işletmelerin elektrifikasyonunu kolaylaştırdığını belirterek şunları söyledi:

Ford Pro'nun yeni entegre evde şarj çözümü, uzman tavsiyesi ve eğitimi, bağlantılı duvar kutularının kurulumu ve bakımının yanı sıra müşterilerin araçlarını gece boyunca evde şarj etmelerini desteklemek için şarj planlama yazılımını da içeriyor. Çözüm, İngiltere'den başlayarak bu yaz önemli Avrupa pazarlarında kullanıma sunulacak. E-Transit Custom'ın 11 kW'lık üç fazlı AC entegre şarj cihazı, aküyü 7,8 saatte tamamen şarj edebilir7. Bu nedenle müşteriler araçlarının sabaha kadar tamamen şarj olacağını bilerek rahat edebilirler. “Sistem ayrıca araç şarj olurken sürüş menzilini optimize etmek ve aracın şarj olması gerektiği halde şarj olmaması durumunda uyarıları görüntülemek için aküyü ve kabini ısıtmak veya soğutmak için uzaktan klima çalışmasını merkezi olarak kontrol edebilir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir