CUPRA Formentor yenilendi, Ağustos'ta geliyor – Araba Haberleri

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Yeni tasarlanan ve geliştirilen HMI ve sürdürülebilir malzemelerin kullanımıyla daha yüksek bir iç kalite sunan CUPRA Formentor artık yeni bir benzinli motora (TSI) sahip: Tork teknolojisi Splitter ile 333 HP (245 kW) üreten motora ek olarak, isteğe bağlı Akebono frenler Akrapovič egzoz sistemi de mevcuttur. Motor yelpazesi, 272 hp'ye (200 kW) kadar güç üreten ve 100 km'nin üzerinde tamamen elektrikli menzil sunan yeni nesil plug-in hibrit (eHybrid) teknolojisini içeriyor. Şasi ve motorda yapılan araç dinamiği iyileştirmeleri benzersiz bir sportif sürüş deneyimi sağlıyor.

En çok satan kompakt CUV

Türkiye'de şu ana kadar 14 bin civarında satılan Formentor'un yenilenen versiyonu, ağustos ayında ülkemizde de satışa çıkacak. Yeni CUPRA Formentor, son derece başarılı selefinden aldığı bayrağı daha da ileriye taşıyor. Şirketin en çok satan modeli ve aynı zamanda Avrupa'nın en çok satan kompakt CUV'si olan CUPRA Formentor, dünya çapında teslim edilen 120 binin üzerinde üniteyle (2022 itibarıyla +%23) geçen yıl satış listelerinde zirveye yerleşti. Bu veriler, markaya özel olarak tasarlanıp geliştirilen ilk otomobille somut sonuçlara ulaşıldığını gösteriyor.

Geniş motor seçeneği yelpazesi

Markanın Barselona'daki Martorell'deki genel merkezinde tasarlanan, geliştirilen ve üretilen CUPRA Formentor, benzinli, mild hibrit ve plug-in hibrit motor seçenekleriyle Türkiye'de satışa sunulacak. dahili; Orta konsol, kapı panelleri, gösterge paneli ve döşemeler gibi yeni tasarlanan unsurlarla birinci sınıf bir his sunuyor. Ayrıca iç mekan yeni malzemelerle iyileştirildi ve %73 oranında geri dönüştürülmüş mikrofiber veya eko-deri ile kaplanan çanak koltuklar gibi daha sürdürülebilir bir yaklaşım benimsendi. Sürücülerin dikkatine gelince dijitalleşme ön plana çıkıyor. Yeni ve geliştirilmiş bir HMI (insan-makine arayüzü), artık arkadan aydınlatmalı bir kaydırıcının yanı sıra direksiyon simidinin arkasında bulunan dijital gösterge panosuna sahip olan daha büyük 12,9 inçlik bilgi-eğlence sisteminde uygulanmıştır.

Performans önce gelir

Yeni CUPRA Formentor, tork ayırıcı teknolojisine sahip yeni 333 hp (245 kW) benzinli motor (TSI), ayrıca isteğe bağlı Akebono frenler ve Akrapovič egzoz sistemi ile satışa sunulacak. Yeni CUPRA Formentor ayrıca 272 hp'ye (200 kW) kadar güç üreten, 100 km'nin üzerinde tamamen elektrikli menzile sahip ve artık hızlı şarjla (DC) uyumlu yeni nesil plug-in hibrit (eHybrid) motor seçeneğine de sahip olacak. Doluyor). 50 kW'a kadar). – Şasi ve motor düzenine daha sportif bir vurgu, benzeri görülmemiş bir araç dinamiği deneyimi sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir