Bakımı yapılmayan araçlar ek yakıt maliyeti yaratır

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Bayrama sayılı günler kala tatil hazırlıkları hızlanıyor. Keyifli bir tatil geçirebilmek için tatil organizasyonu kadar ulaşım güvenliği de önemlidir. Tatilde geçirilen zamanın sanayi arayarak ve yardım bekleyerek harcanmaması ve yollarda kazalara davetiye çıkarmaması için uzun yolculuk öncesinde gözden kaçırılmaması gereken noktalardan biri de aracınızın bakımını yaptırmaktır. Araç sahiplerine bakım, muayene, araç yıkama, küçük hasar onarımı, danışmanlık, yakıt ve lastik değişimi gibi toplam 7 alanda 50'den fazla hizmet sunan Rabam, Araç Servisleri uygulamasıyla belirtilen adresten araçları teslim alıyor, gerekli işlemleri tamamlıyor muayene işlemini gerçekleştirip adrese teslim eder. Bu sayede müşterilerine kolay hizmet sunumu ve zaman tasarrufu sağlar.

Bakımı yapılmayan araçlar ek yakıt maliyeti yaratır

“Araç bakımı bir tercih değil zorunluluktur”

Uzun yolculuk öncesi sürücülerin dikkat etmesi gereken noktalar hakkında bilgi veren sektör temsilcilerinden Murat Günay, şunları söyledi: “Tatil dönemlerinde uzun yolculuk yapacak olanlar için araç bakım ücretini ödemek bir tercihten ziyade zorunluluktur. Tatil için izin verilen sınırlı günlerde yolda kalmamak, araç arızalarıyla uğraşmak zorunda kalmamak ve hepsinden önemlisi kazalara neden olmamak için araç bakımı asla ihmal edilmemelidir. Aracın periyodik bakımlarının yaptırılması gerekmektedir. Ayrıca kontrollerin yapılmaması nedeniyle araçlar turistik güzergahta polis kontrolü sırasında sıkışıp kalabiliyor. Öte yandan bakıma tabi tutulmayan araçlar motor verimliliğini kaybediyor ve yakıt tüketimini artırıyor. “Bu durum araç sahiplerine ek maliyet getiriyor.”

“Şeffaf fiyatlandırma politikamız en büyük önceliğimizdir.”

Geçtiğimiz günlerde hayata geçirilen Araç Hizmetleri uygulaması hakkında bilgi veren Günay, şunları söyledi: ''Araç bakımını daha kolay hale getirmek ve müşterilerimize zaman kazandırmak için araçları istenilen adresten teslim alıyor, bakımını yapıyor ve adrese teslim ediyoruz. Araç sahiplerine hızlı bakım hizmeti sunarken şeffaf fiyatlandırma politikamız birinci önceliğimizdir. Zeytinburnu ve Yenibosna'daki Araç Servis noktalarımızda bakım, onarım ve kaporta işlemlerini gerçekleştiriyoruz. “Bu noktalarda Rabam müşterisi olmayan araç sahiplerine de yardımcı oluyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir