Avrupa'da Çinlilere karşı işbirliği için dev hazırlık!

Çinli otomotiv ve teknoloji devlerinin Avrupa ve dünya genelinde hızla ilerlediği elektrikli otomobillerin hakimiyeti Avrupalı ​​markaları duraklatıyor.

Avrupa'nın en büyük markaları Volkswagen, Renault ve Stellantis, Çinli üreticiler ve Tesla ile rekabet edebilmek için büyük bir ortaklığa hazırlanıyor.

Konu hakkında Automotive News Europe'a konuşan Stellantis CEO'su Carlos Tavares, gelecekte Çin rekabetiyle yüzleşmeye uygun olmayan şirketlerin başının dertte olduğunu ima etti.

Olası ortaklık fikirleri arasında, kaynakların paylaşılmasından Avrupa dışındaki işletmelerin birleştirilmesine kadar pek çok seçenek bulunmaktadır.

Bunun dışında son dönemde AB'de elektrikli araçlara geçişin çok hızlı olduğu ve geçişin biraz yumuşatılması gerektiği sıklıkla dile getiriliyor.

2024 ZOR OLACAK

2024 yılının Avrupa'da elektrikli otomobiller için zor bir yıl olacağı tahmin ediliyor. Elektrikli araçlara yönelik teşviklerin hükümetler tarafından kaldırılması veya azaltılması, elektrikli modellerin kiralama şirketleri tarafından uygun görülmemesi, şarj şebekesi sorunları ve artan üretim maliyetleri gibi konular geçiş sürecini yavaşlatıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir