Audi'den yeni bombalı model geliyor

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Avrupa dahil 30 ülkeden sorumlu Audi AG'nin satış direktörü Dr. Jens Puttfarcken, Alman markanın 2024-2026 yılları arasında 20 yeni modeli piyasaya süreceğini söyledi. Dr. pandemi dönemi. Puttfarcken, markanın elektrikli ve konvansiyonel modellerini üreten yeni premium üretim platformları PPE ve PPC'nin devreye girdiğini hatırlattı. Audi, Q6 E Tron modelinin yaz sonunda Almanya'da satışa sunulacağını ve makyajlı Q7-Q8 modellerinin de satışa sunulacağını duyurdu.

Audi'den yeni bombalı model geliyor

Uygun fiyatlı elektrikli Audi geliyor

Elektrikli araçların Audi'nin geleceği olduğunu ancak tüketici talebine göre hibrit ve konvansiyonel araç üretiminin devam edeceğini anlatan Puttfarcken, şöyle konuştu: “Elektrikli araçlara geçiş süreci ülkeden ülkeye farklılık gösteriyor. Birleşik Krallık'ta pazarın yüzde 23'ü elektrikliyken, İskandinav ülkelerinde bu oran daha da yüksek. Ancak karbondioksit salınımını kontrol altına almak için elektriğe geçiş bir zorunluluk.”

2026'da yeniden F1'de yarışacaklarını vurgulayan Puttfarcken, şöyle konuştu: “Pistlerden edindiğimiz deneyimleri, ürettiğimiz yol otomobillerine uygulayacağız. Çin araçları Avrupa'da görünmeye başladı. Ancak rekabetten de çekinmiyoruz. Serbest ticaret kurallarına inanıyoruz. “Aynı zamanda uygun fiyatlı bir elektrikli Audi üzerinde de çalışıyoruz.”

Audi'den yeni bombalı model geliyor

Türkiye büyüyen pazar

Türkiye'nin Avrupa'da araç satışlarında büyüyen bir pazar olduğunu ve 2023 yılında 23 bin civarında Audi satışı gerçekleştirildiğini vurgulayan Puttfarcken, şöyle konuştu: “Türkiye, özellikle premium sedan pazarında önemli bir ülke. A3 sedan 2025 yılı başında yenilenecek. Ayrıca elektrikli otomobil satışları da artıyor. Avrupa'da elektrikli araç satış yüzdesi yüzde 14 civarında, ülkemizde de şu anda aynı seviyede. Geçen yıl dünya çapında yaklaşık 1,9 milyon araç sattık. “Bu yıl da aynı seviyeyi hedefliyoruz”

Q4 ve Q6 E Tron

Yeni Premium Platform Electric (PPE) üzerine inşa edilen ilk model Audi Q6 E tron, son çeyrekte Türkiye'de olacak. 650 km menzile sahip Audi Q6 e-tron, Audi tarihindeki en önemli model girişiminin başlangıcını simgeliyor. Audi ve Porsche'nin ortak geliştirdiği bu teknoloji platformu, tamamen elektrikli araçlara özel olarak tasarlandı. Orta ve lüks segmentler de dahil olmak üzere geniş bir model yelpazesine uyacak şekilde ölçeklendirilebilir. Ingolstadt'ta üretim hattından çıkan ilk tamamen elektrikli araç olacak Q6'nın Türkiye fiyatının 5-6 milyon TL arasında olması bekleniyor.

Hedef 18 bin aralığı

Audi Türkiye Genel Müdürü Kerem Güven, bu yıl 18 bin civarında araç satmayı hedeflediklerini, 2025 yılında ise tüm satışların yüzde 25'inin elektrikli araç olmasını hedeflediklerini söyledi. Güven, binek otomobillerde yeni modellerle bir dönüm noktası oluşturulacağını da belirtti. Güven, Q6 Sportback ETron, A6 Avant E Tron, A6 Sportack E Tron, E -Tron GT PI gibi modellerin 2025 yılının ilk çeyreğinde lansmanının beklendiğinin altını çizdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir