Alpine A290 tek otonomi ile 380 km yol kat edecek

genişletmek

KAYNAK Mehmet Ali Kantarcı

Alpine, Fransız tecrübesiyle üç ana marka ayağına sahiptir; 24. Le Mans yarışının açılış gününde ilk 5 koltuklu şehir spor otomobilini görücüye çıkaran Alpine'ın performansı, çevikliği ve hafiflik anlayışıyla geliştirdiği ilk elektrikli spor otomobili A290 ile yeni bir dönemin kapılarını açıyor. Artık tamamen elektrikli Dream Garage Alpine A290 dünyasını açıyor Alpine, A110'da takdir edilen tüm unsurları bir şehir spor otomobilinde birleştiriyor. Alp DNA'sına mükemmel uyum sağlayacak şekilde geliştirilen A290, yüksek performans ve konfor sunan kompakt ve çevik bir otomobildir. Üstün tasarımı, üst düzey teknik özellikleri, kapsamlı bağlantı özellikleri ve sürüşü kişiselleştiren çok sayıda seçeneğiyle Alpine A290, sizi kucaklayacak şekilde tasarlandı. elektrik çağı. Gerçek bir yeni nesil Alpine. Bu araba; Performansa veya tasarıma daha fazla odaklanan yeni nesil müşterilere hitap edecek şekilde tasarlanmıştır.

sportif ruh

MAİS A.Ş. Genel Müdür Dr. Berk Çağdaş şunları söyledi: “A290, Alpine'nin sportif ruhunu şehrin sokaklarına taşıyan, beş kapılı yeni bir hot hatch modelidir. Kompakt boyutlarıyla size şehir içinde konforlu ve pratik bir sürüş deneyimi sunarken aynı zamanda kendinizi Alpine'ın heyecan dolu dünyasında bulmanızı sağlıyor. A110'da olduğu gibi A290'da da aerodinamiğe büyük önem verildi. Tamamen alüminyum gövdesi ve özel tasarımı, onu kategorisinin en çevik modellerinden biri haline getiriyor. Alpine'ın 380 kilometreye varan menzile sahip ilk elektrikli modeli A290, elektrifikasyonun otomotiv dünyasında ulaştığı konumun önemini bir kez daha vurguluyor. Yakın gelecekte pistlerde göreceğimiz elektrikli otomobillerin ilk temsilcilerinden biri olacak bu model, OYAK'ın girişimi ve desteğiyle 2025'in ikinci yarısında Türkiye'deki kullanıcılarıyla buluşacak.” dedi.

Dinamik platform ve özellikler

Alpine A290, segmentinin en iyi performansa sahip otomobillerinden biri. 220 HP maksimum güç, 300 Nm tork ve yalnızca 1.479 kg ağırlık ile 0'dan 100 km/sa hıza hızlanma süresi yalnızca 6,4 saniyedir. Bu 5 kapılı, 5 koltuklu şehir otomobili yalnızca 3,99 metre uzunluğunda; Konfor ve pratiklik özelliğini koruyor. 326 litrelik cömert bagaj hacmi ve 10,20 metrelik dönüş çapıyla günlük kullanım kolaylığı sağlıyor. Tamamen alüminyum tasarım ve pil boyutu seçeneği, ağırlığın son derece rekabetçi olan 1.479 kg'da tutulmasına yardımcı olur. Alçak ağırlık merkezi, A290'ın gövde salınımlarını sınırlar. Bu kategoride nadir bulunan çok bağlantılı arka süspansiyon, tekerlek konumunun hassas şekilde ayarlanmasına olanak tanıyarak A290'a sınıfının en iyi yol tutuşunu sağlar. Alpine A290, 2025 yılının ikinci çeyreğinde Türkiye'de satışa sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir