Alfa'dan 520 beygirlik özel seri

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Giulia için 275, Stelvio için ise 175 adetle sınırlı olacak özel seri, Alfa Romeo'nun 1928 yılında Mille Miglia'da 6C 1500 Super Sport ile kazandığı ilk zafere gönderme yaparak markanın motor sporları geçmişine saygı duruşunda bulunuyor.

Alfa Romeo Stil Merkezi, özel seri için Quadrifoglio logosunu yeniden yorumladı ve yüz yılı aşkın geçmişinde ilk kez logo siyah renkte tasarlandı. Quadrifoglio Super Sport modellerinin iç tasarımı tamamen sportifliğe adanmıştır. 3D karbon fiber tasarımı ilk kez kırmızı renkte uygulandı. Ön koltuk başlıklarında kırmızı logo dikişleri yer aldı ve sınırlı seri numarasını belirtmek için siyah rakamlar kullanıldı.

520 beygir gücü

Teknik bilgi birikimi ve teknoloji kullanımını en üst düzeyde yansıtan 2,9 litrelik 520 HP V6 motorla donatılan Giulia ve Stelvio Quadrifoglio Super Sport, benzersiz ve her zaman sürücü odaklı sürüş dinamikleriyle dikkat çekiyor. Modeller, mükemmel ağırlık dağılımı, çevikliği, hafifliği ve direksiyona anında tepki vermesiyle tüm kategorilerde referans noktası olarak öne çıkıyor. Alfa Romeo yakın zamanda sınırlı özel serisi “Quadrifoglio Super Sport”u tanıttı.

Giulia ve Stelvio modelleri için sınırlı sayıda üretilecek olan seri, Mille Miglia'daki ilk uluslararası başarıdan bu yana yarış ve yol otomobillerinde mükemmellik arayışında İtalyan sportmenliğinin sembolü olacak yeni bir sayfa açıyor. . 1923 yılında. Alfa Romeo'nun benzersiz ve heyecan verici sürüş deneyimini sunacak. Geliştirildiği özel seri, yol tutuşu ve ağırlık/güç oranı açısından segmentinin zirvesinde yer alacak. Özel seriden toplam 450 adet üretilecek; Giulia Quadrifoglio Super Sport versiyonu 275 adet, Stelvio Quadrifoglio Super Sport ise 175 adet üretilerek dünya çapında satışa sunulacak.

Alfa Romeo Stil Merkezi

Bu özel sınırlı üretim seriyi tamamen benzersiz kılmak ve yarış dünyasıyla bağlantısını vurgulamak için Alfa Romeo Stil Merkezi, ürün yelpazesinin maksimum performansını tanımlayan bir sembol olan Quadrifoglio'yu yeniden yorumladı. Quadrifoglio'nun 100 yılı aşkın geçmişinde ilk kez, geleneksel olarak keskin bir kontrast oluşturan yeşil yoncayı çerçeveleyen üçgenin beyaz arka planının yerini, ikonik logoya daha da fazla etki katan bir renk olan siyah aldı.

Giulia ve Stelvio Quadrifoglio Super Sport, yarış ve yol arabalarına uygulanan yüzyıllardır süren teknik mükemmellik arayışının sonucudur. 2,9 litrelik V6 motor 520 beygir güç üretiyor. Sportif dış tasarımlarıyla güçlü kişiliklerini yansıtan Giulia ve Stelvio Quadrifoglio Super Sport'ta yoğun karbon fiber kullanımı, aracın benzersiz kimliğini daha da vurguluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir