Adblue nedir ve ne işe yarar? Adblue'nun maliyeti ne kadar?

genişletmek

Adblue fiyatı, bu ürünü araçlarında kullanmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. Adblue, dizel motorlu ağır vasıtaların oluşturduğu NOx emisyonlarını kimyasal olarak azaltmak için kullanılan, toksik olmayan, berrak, deiyonize sudaki %32,5 üre çözeltisi olarak tanımlayabiliriz. Araç egzoz sistemlerinde nitrojen oksitler (NOx), bu madde ile gerçekleştirilen katalitik kimyasal ayrışma sırasında nitrojen gazı (N2) ve su buharına (H2O) dönüşür.

ADBLUE MAĞAZASI NASIL GÖRÜNMELİ?

Günümüzde Euro 6 standartlarını karşılamak için AdBlue kullanımı zorunlu hale gelmiştir. AdBlue -11 °C'nin altında donduğu için ısıtmalı depolu araçlarda sunulmaktadır ve farklı boyutlarda olabilmektedir. AdBlue'yu Türkiye genelindeki çoğu akaryakıt istasyonundan temin edebilirsiniz.

ADBLUE KULLANIMI

AdBlue sıvısı dizele göre çok daha az yer kaplar. Örneğin %4 karışım oranıyla 1.000 litre dizel için yalnızca 40 litre AdBlue gerekiyor. AdBlue sıvısının karışım oranı dizel yakıta göre sabit ve ayarlıdır. SCR sistemini kullanan motor üreticilerine göre SCR sistemini kullanan araçlarda, SCR sistemini kullanmayan araçlara göre %6'ya varan yakıt tasarrufu sağlanabiliyor.

ADBLUE'NUN MALİYETİ NE KADAR?

Adblue 5 litre, 10 litre ve daha büyük boyutlarda satılmakta olup fiyatı markaya göre değişmekle birlikte ortalama 5 litrenin fiyatı 99 TL ile 200 TL arasında değişebilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir