67 Plaka nerede? Hangi şehrin plakası 67? Hangi ilin plaka kodu 67?

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com

67 Plaka nerede?

Artık yasal bir zorunluluk haline gelen ve tüm dünyada kullanılan araç plakaları, benzersiz ve benzersiz olması nedeniyle araç kimlik kartı olarak tanımlanabilir. 67 kodlu plakaya baktığınızda Zonguldak iline ait olduğunu görebilirsiniz. 67 plaka kodlu araçların tamamı Zonguldak ilinde kayıtlıdır.

Ülkemizde toplam 81 adet plaka kodu bulunmaktadır. Zonguldak, özellikle Türkiye'nin deniz ticaretinde önemli bir yere sahiptir. Aynı zamanda en zengin kömür yataklarına sahip olan Zonguldak, Karadeniz bölgesinin önemli bir ticaret merkezidir.

Hangi şehrin plakası 67?

67 kodlu plakanın kime ait olduğunu merak ediyorsanız Zonguldak iline ait olduğunu söylemek mümkün. Cumhuriyetin ilanından kısa bir süre sonra il statüsü kazanan şehir, 1962 yılında plaka koduna sahip olmuş ve 67 kodunu almıştır. 1962 yılında alınan bir kararla, şu anda Türkiye'nin ili olan 67 ile ayrı ayrı il kodları tahsis edilmiştir.

Zonguldak'a plakalarda kullanılmak üzere 67 kodu verildi. Zonguldak ilçesine baktığımızda 3.306 kilometrekare yüz ölçümüne ve 588 bin 510 nüfusa sahip bir il olduğu ortaya çıkıyor. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre Zonguldak'ta trafiğe kaydı yapılan motorlu taşıt sayısı 166 bin 743 olarak belirlendi. 67 ilçe koduna sahip bu araçlar arasında özel araçlar ve özel amaçlı araçlar bulunmaktadır.

Hangi ilin plaka kodu 67?

67 ilin plaka kodlarına baktığınızda plaka kodunun Zonguldak iline ait olduğunu görüyorsunuz. Zonguldak'ta kayıtlı her araç 67 plakasını taşımaktadır. İl plakalarında sayıların yanı sıra belirli harf kodları da bulunmaktadır. Bu mektuplar genellikle il merkezleri ve ilçeler bazında olmak üzere her il için ayrı ayrı düzenlenmektedir.

66 Plaka nerede? Hangi şehrin plakası 66? 66 Hangi ilin plaka kodu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir